LG Stylo 2 V İncelemesi

LG Stylo 2 V İncelemesi

LG üst seviye modellerinin yanı sıra orta segment modellerini de piyasaya sürmeye devam ediyor. LG Stylo 2 V’de onlardan bir tanesi fiyat-performans açısından üst seviye özellikler sunan akıllı telefonun özelliklerine birlikte bakalım.

İlk olarak cihazın tasarımsal ve genel özelliklerine bakalım.

LG Stylo 2 V, Android 6 işletim sistemini kullanıyor, standart LG ekran arayüzünü kullanan telefonun 147 gram ağırlığı bulunuyor. Ekran boyutuna göre oldukça ideal bir ağırlığı bulunan telefonun hemen hemen benzeri ekran büyüklüğüne sahip rakip modelleri bu rakamın üstünde bir cihaz ağırlığına sahip. Sadece gri olarak tek renk satışa sunulan LG Stylo 2 V’nin dahili kalemi de yer alıyor, tıpkı Galaxy Note gibi. İncelik olarak ise sadece 3.3 cm genişliği bulunuyor.

LG Stylo 2 V ekran özelliklerine detaylı bir göz atacak olursak.

5.7 inç gibi büyük bir ekranı bulunuyor, 720×1280 piksel ekran çözünürlüğünün yanı sıra 258 ppi piksel yoğunluğu bulunuyor. Cihazın orta segment bir model olduğunu ve belirttiğimiz özelliklerin üst seviyeye yakın olduğunu belirtelim. Ekran özelliklerinden devam edecek olursak LCD ekran teknolojisinin kullanıldığı LG Stylo 2 V’nin kırılmaya dayanıklı Gorilla Glass 3 camı bulunuyor. Ayrıca ışık ve yakınlık sensörü gibi diğer temel özelliklerde cihazın ekran özellikleri arasında yer alıyor.

Cihazın 13 mega piksel dahili flaş ve ledli arka ana kamerası bulunuyor. Kameranın donanımsal özellikleri arasında sadece otomatik odaklama yer alıyor. LG Stylo 2 V’nin kamerasının yazılımsal özellikleri ise oldukça çeşitli yüz algılama, ses etkinleştirme, otomatik zamanlayıcı, dijital zoom ve coğrafi etiketleme gibi özellikler yer alıyor. Kamera ayarlarıyla pozlama telafisi, ISO kontrolü ve beyaz dengesi gibi fotoğraflara önemli değişiklikler yapabileceğiniz detaylara yer verilmiş. Panorama ve seri çekim yapan kameranın 1080p HD görüntü kaydetme özelliği yer alıyor. Video kaydı sırasında fotoğraf çekebileceğinizi ekleyelim son olarak ise LG Stylo 2 V’de 5 mega piksel ön kamera yer aldığını belirtelim.

Geldik telefonun donanımsal özelliklerine

MediaTek Helio P10 MT6755 yonga seti üzerine 64-bit ARM Cortex-A53 işlemcisi kullanılmış. İşlemci özelliği açısından üst seviye bir model belirlenmiş bu da mobil oyun tutkunları için çok önemli bir özellik dersek yalan söylemiş olmayız. Mali-T860 MP2 grafik işlemcisi yine cihazın temel donanımsal özellikleri arasında bulunuyor. İşlemci modelleri sizlere biraz farklı ya da daha önce hiç duymadığınız modeller gibi gözükse de bu kalitesiz bir donanıma sahip olduğu anlamına gelmiyor. Evet orta segment bir cihaz olduğundan dolayı tercih edilen işlemci modelleri de üst seviye modeller değil ancak piyasadaki orta segment modellere göre daha üst seviye performans bulabileceğinizi ekleyelim. Diğer donanımsal özellikler arasında ise 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Kullanıcıya ise kullanılabilir alan olarak sadece 8 GB kalıyor ama bu rakam microSD, microSDHC ve microSDXC kart kullanarak tam 2 TB’a kadar yükseltilebiliyor.

Cihazın 3000 mAh bataryası bulunuyor, gayet iyi gibi gözükse de cihazın büyüklüğü düşünüldüğü zaman normal bir batarya büyüklüğü yer alıyor. LTE yani 4.5 G bağlantısını cihazın bahsedebileceğimiz diğer önemli özellikleri arasında yer alıyor.

LG Stylo 2 V’nin artı ve eksi özelliklerini yorumlayacak olursak; sadece düşük piksel yoğunluğu cihazın eksi özellikleri arasında gösterilebilir, farklı olarak eksi bir özellikten bahsetmek doğru olmaz çünkü cihaz 900 tl civarında fiyatla satışta,  bu rakam çevresindeki diğer modellere bakarsak ve cihazı yorumlarsak piksel yoğunluğu dışında eksi bir özelliğin yer almadığını söyleyebiliriz. Artı özelliklerini sıralayacak olursak, büyük ekranlı olması, ince ve hafif bir cihaz olması artı bir özellik olarak yorumlanır.

Yorum yapın