LG G2, G3 ve G4’e Hard Format Nasıl Atılır?

LG G2, G3 ve G4’e Hard Format Nasıl Atılır?

LG’nin satışlarında başarılı bir çıkış yapan G serisinden LG G2, G3, G4 ilk sırada olmakla birlikte pek çok LG’nin diğer modellerinde hard format nasıl atılır?

Android, açık kay kaynaklı bir işletim sistemidir ve bu noktada üreticiler kendilerine uygun özel çözümlerini üretebilmektedir. Android 5.0 lolipop güncellemesi yayınlanması ile birlikte LG kullanıcıları bu işletim sistemine geçiş yapmıştır. Akıllı telefonlarında bu güncellemeyi yapan kullanıcılar, telefonlarında yaşadıkları sorunlarından belli başlı olanları ise donma, ısınma ve yavaşlamadır.

Bu sorunların giderilmesi ve güncellemenin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için akıllı telefon kullanıcılarının Hard Format atmaları önerilmektedir. Telefon ayarlarından ayarları sıfırlamak çoğunlukla bütün telefonlarda birbirlerine benzemektedir. Fakat Hard Format anlaşılması zor olan konulardan birisi olduğu için biraz daha farklıdır.

Lg’nin G Serisi G2, G3, G4 Akıllı Telefonlarına Hard Format Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarda tıpkı bir bilgisayar gibi işletim sistemi ile çalışmaktadır. İşletim sistemi cihazın kalbi gibi yani eğer işletim sistemi doğru olarak çalışmıyorsa, cihazda düzgün çalışmamaktadır. Bu noktada doğru çalışmayan işletim sistemini düzeltmenin en kolay yolu Hard Format’tır.

Hard Format nedir Ve Nasıl Yapılır?

Telefonun içerisinde kurulmuş olan ROM’un tamamen sıfırlayıp, düzgün ve doğru bir şekilde yeniden kurulup çalışmasını sağlamaktadır. Hard Format işlemi gerçekleştirme adımları:

Öncelikle telefonunuzu kapatınız. Ardından ses kısma ve power tuşuna aynı anda 10 saniye basılı tutunuz. LG logosunu gördükten sonrasında elinizi kapama tuşundan çekiniz fakat diğer parmağınızı ses kısma tuşundan 2 saniye kadar daha basılı tutunuz sonrasında yeniden açma kapama tuşuna basınız.

Ekranınızda ses kısma ve kapama düğmeleri ile seçim yapabileceğiniz ekran gelecektir. Seçeneklerde data/factory reset’e girerek yes diyerek onaylayınız. Böylelikle Hard Format gerçekleşip telefonunuz sıfırlanacaktır.

Uyarı: Hard Format işlemine başlamadan önce rehberinizi ve fotoğraflarınızı yedekleyiniz. Hard Format işlemi 5 dakika kadar sürdükten sonra yeniden başlayacaktır.

Yorum yapın