CallerPic Bilinmeyen Numaralar servisi
Bilimkurgu Filmleri Gerçek Mi Oluyor Dedirten Azuma Robot
Azuma Robot

Bilimkurgu Filmleri Gerçek Mi Oluyor Dedirten Azuma Robot

Teknolojinin en ilginç ürünleri akıllı ev eşyaları olarak gösteriliyor. Düşündüğümüzde içerisinde kısmen de olsa yapay zekaya sahip olan bir buzdolabı fikri, kendi tariflerini kullanıcılara sunabilen akıllı fırın teknolojileri gibi birçok yeni teknoloji aslında bu alanda ne derece ilerleme olduğunu da bizlere gösteriyor. Giderek yaygınlaşan ve artık çok daha sık kullanılan akıllı ev eşyaları fikrine bu durumda giderek alışmaya başlarken şimdi ise yeni bir sistem daha ortaya çıktı.

Bu kez ise yeni teknoloji size tam olarak şunu sunuyor “Akıllı ev eşyalarınızı da doğrudan siz kullanmayın akıllı ev sistemleri kullansın. Siz sadece komut verin.” Henüz yeni yeni akıllı ev eşyalarının kullanımı yaygınlaşmaya başlarken ortaya çıkmaya başlayan ev sistemleri sayesinde artık sadece sesli komutlar vererek tek bir cihaz üzerinden tüm akıllı ev eşyalarını kontrol edebiliyorsunuz.

Azuma Robotlar Teknoloji Dünyasının Gündemine Oturacak

Sürekli yeni ürünleri ile tanıştığımı ev sistemlerinin son üyesi ise Azuma robotlar. Gatebox tarafından üretilen ve aslında akıllı ev sistemlerinin bir örneği olan Azuma’nın en büyük ayrıcalığı ise yapay zekalı hologram ile iletişime geçebilir olmanız. Zira cihazda bir tüpün içerisinde yer alan anime karakterine komutlar veriyorsunuz.

Cam tüp içerisinde yer alan Azuma, hologram sistem sayesinde aslında robot tam olarak bilimkurgu filmlerini yansıyor. İstediğiniz an konuşabildiğiniz, sorularınıza cevap veren, akıllı ev eşyalarını kontrol edebilen, internet bağlantısı yapabilen ve en önemlisi akıllı telefonlar sayesinde evde olmasanız bile görüntülü görüşme yapabileceğiniz yapay zekalı robot akıllı ev sistemlerinde zirve yapacak gibi.

Şu an için sadece Japonca dil desteği olacağı açıklanan ve ekstra olarak 2.700 dolar civarında bir fiyatı olması beklenen Azuma robotlarının piyasaya çıkışı için ise 2017 yılının sonu gösteriliyor. Filmlerden alışık olduğumuz bir yapıya sahip olan Azuma’nın tüm bu yönleriyle beraber ne kadar ilgi toplayacağı ise tartışılır.

16 Aralık 2016 tarihinde kategorisine eklendi. 1554 kez okundu
blank
Bize Yazın