En İyi Android Güvenlik Programı

Android En İyi Güvenlik Programı

Cep telefonu ve tableti neredeyse kullanmayan yoktur. Kullandığımız cep telefonu ve tabletlerde Android büyük bir paya sahip. Bu kadar kullanıcısı olan Android otomatikman birçok saldırıya da maruz kalır oldu. Kendi için koruma sistemleri bulanan android yapabileceğimiz bazı değişikliklerle daha kullanılır ve güvenli hale getirebiliriz.

 

 

Android cep telefon ve tabletlerini neden korumalıyız korumazsak ne olur?

Cep telefonu ve tabletlerimizle her gün internette onlarca yere girip çıkıyoruz birçok şey indiriyoruz cihazlarımıza. Bu gireceğimiz yerler güvenlikli olsa da virüs adı verdiğimiz birçok zararlı veriyi de yüklemiş oluyoruz. Bunlar zamanla cihazlarımızı yavaşlattığı gibi tamamen kullanılamaz hale getirebilir. Ya da dış bağlantılarla cihazlarımızdaki birçok veri başka ellere geçebilir.

Android cep telefonu ve tabletleri nasıl koruruz:

Bir program indirmeden önce girdiğimiz birçok site bize telefon ve tabletlerimizden daha çok veriye ulaşma izni ister güvenliğinden emin olmadığımız hiçbir siteye izni vermemeliyiz.

Daha önce kullanmadığımız kaynağı belli olmayan sitelere giriş yapmak yerine daha çok herkesçe bilinen sitelerden bilgi almaya çalışmalıyız.

Cep telefonu ve tabletimize bir Android virüs programı indirmeliyiz. Bu programların güvenlik duvarları tehlikeli içeriği olan sitelerden bizi uzak tutar.

Android cihazlarımız için en iyi güvenlik uygulamaları:

Avast: En çok kullanıcısı olan programlardan Avast, Android cihazlar için iyi bir güvenlik sağlayabilir.

Avg Antivirüs: Çok popüler olan bu uygulamada özellikle kolay ve kullanışlı ara yüzüyle dikkat çekiyor.

Bitdefender Antivirüs: Çok yer kaplamayan sınırlı bir koruma sağlayan program cihazında çok yer kaplamasını istemeyen kullanıcılar için ideal.

Eset Mobile Security And Antivirüs: Özellikle ufak ama zamanla cihazlarımızı yavaşlatan virüsler için nerdeyse mükemmel bir koruma sağlar.

İyi bir güvenlik programı ve doğru kullanımla cihazlarımız daha güvenli hale getirebiliriz.

Yorum yapın