Kredi kartı İnternet alışverişine nasıl açılır,İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Kredi kartı İnternet alışverişine nasıl açılır,İnternet’ten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet ortamında alışveriş yapılabilmesi için kredi kartı,banka kartı veya debit kart sahibi olmamız gerekebilir.Bunun yanı sıra havale veya firmaların kargo şirketleriyle kapıda ödeme anlaşmasıyla ürünü teslim alırken ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet geçmişten günümüze çok hızlı gelişmekte ve hayatımızda büyük rol oynamaktadır.

Sanal marketler,seri ilan siteleri, online moda siteleri ve benzeri sitelerden bir çok alışverişi İnternet ortamında yapabilmekteyiz.Geçmişten günümüze sürekli web yazılımı alanında kendilerini geliştirmekte olan İnternet siteleri bir çok güvenlik açıklarını kapatmak için sürekliliği olan ar-ge çalışmalarına devam etmektedir.Bunun yanı sıra banka şirketleri de eş zamanlı olarak İnternet alışverişi için bazı önlemler ve güvenlikler sağlamaktadır. İnternet’ten güvenli alışveriş yapmak için öncelikle kredi kartı İnternet alışverişine nasıl açılır bunu bilmemiz ve uygulamamız gerekmektedir.

Kredi kartı İnternet alışverişine nasıl açılır?

Kredi kartınızı alışverişe açmak için kartınızın arka yüzünde bulunan müşteri hizmetleri numarasını arayarak detaylı işlemleri yapabilir veya size en yakın şubenizi ziyaret edebilirsiniz.

İnternet’ten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kartınızı alışverişe açtıktan sonra bankanızın size sunduğu sanal kart modülünü kullanmanız gerçek kartınızın bilgilerini size zarar verebilecek başka bir şahısa geçme ihtimalini oldukça düşürmektedir.İnternet ortamında alışveriş yaparken güvenlik önceliklerden biri alışveriş yaptığınız sitenin güvenilir olup olmadığıdır.Sitede geçerli SSL Sertifikası ve Uluslararası Güvenlik Platformu 3D Secure olmasına dikkat edilmelidir.

SSL Seltifikası ve Uluslararası Güvenlik Platformu 3D Secure nedir?

Secure Sockets Layer kısaca SSL web sitesiyle barındırma arasındaki bilgileri şifrelemeye yaramaktadır.İnternet sitesine girdiğinizde adres çubuğunda “ https:// ” yazıyor ve yeşil kilit işareti bulunuyorsa o site SSL ile şifrelenmektedir.

3D Secure ise alışverişiniz deki tutarın banka tarafından mobil ile onaylanması demektir .3D Secure kullanan bir site güvenlik yönetmeliğine uygun olarak işleyiş göstermektedir.

Bunun yanı sıra Mağaza ve kullanıcı feedbackleri kontrol edilmeli ve alışverişleriniz bu feedbackleri dikkate alarak yapılmalıdır.

Feedback Nedir?

Alışveriş ve ilan sitelerindeki kullanıcıların veya mağazaların ticari puanlamasına feedback denir.Eğer kullanıcı yada mağaza dürüst olarak ticaret yaptıysa alıcı tarafından +1 olumlu olarak yorumlanır.Aksi halde -1 olarak yorumlanmaktadır.

Alışveriş yapacağınız siteyi Google.com veya benzeri arama motorlarına yazarak, şikayet forumları ve diğer platformlardaki yorumlar araştırılmalı,dikkate alınmalıdır.

Yorum yapın