Jacquard Akıllı Ceket Özellikleri Ve Çıkış Tarihi

Akıllı ürün teknolojileri artık sınır tanımaz bir şekilde gelişmeye başladı. İlk olarak akıllı telefonlarla adından söz ettirmeye başlayan akıllı ürün teknolojileri daha sonra ise akıllı bileklik, akıllı saat gibi ürünlerle de devam etmeye devam etti. Sürekli olarak akıllı ürün kategorisine eklenen yeni ürünlerle de karşılaşmaya başladık. Bu ürünlere akıllı ayakkabılar, gözlükler derken şimdilerde ise biraz daha profesyonel ürünler olan akıllı ceketler eklenmeye başlandı. Jacquard adı verilen akıllı ceket ise bu alanda ilk örnek olmaya geliyor.

Google ve Levi’s Ortaklığı İle Jacquard Ceketleri

Uzun bir zaman önce adı duyulmaya başlasa da bir türlü ortaya çıkmayan akıllı ceketler sonunda resmi olarak da duyuruldu. İlk defa Google ve Levi’s ortaklığı ile beraber hazırlanan ceketlerin duyurusunun yapılması ile beraber ceketin belli başlı özellikleri de ortaya çıkmış oldu. Peki ceketin özellikleri neler?

Akıllı Saat Kontrolleri Artık Akıllı Ceketlerde

Jacquard akıllı ceketlerinde yer alan sistem aslında alışkın olduğumuz bir teknolojiyi sunuyor. Şöyle ki akıllı ceket üzerinde bir akıllı saat ile yapabileceğiniz hemen her sistemi kullanabiliyorsunuz. Ceketin kollarını kullanarak akıllı telefonunuzda çalan müziğin sırasını değiştirebiliyor. Gelen çağrıları cevaplayabiliyor ve benzeri birçok işlemi de yerine getirebiliyorsunuz. Bunun dışında Jacquard ceketlerin internet bağlantısı kullanabileceği de yine verilen bilgiler arasında.

Jacquard ceket

Asistan Olarak Kullanılabiliyor

Bunun dışında akıllı ceketlerin bir sanal asistan olarak kullanılabildiğini de ekleyelim. Şöyle ki Jacquard ceketleri ile beraber bir kulaklık bağlantısı yapılıyor. Yapılan bu bağlantı sayesinde ceket size belli başlı konularda komutlar verebiliyor. Yakınınızda yer alan mekanların bilgisini, yol tariflerini, telefonunuza gelen çağrı durumlarını gibi birçok bilgiyi Jacquard ceketlerinde almanız mümkün kılınıyor.

Bunun dışında ceketlerin spor verilerini de tutabildiğini ekstra olarak akıllı telefon bağlantıları da sunabildiğini de ekleyelim. Tüm bu sistemler için ise ekstra bir teknolojiye ihtiyaç duyulmuyor. Sadece ceketiniz ve akıllı telefonunuz bu sistem için yeterli gösterilmekte. Bunun dışında ceketlerin daha ne gibi ekstra özelliklere sahip olacağı konusunda ise henüz yeterli bir bilgi olmadığını da ekleyelim.

Jacquard akıllı ceket

Jacquard Ceketlerinin Tasarımı Nasıl?

Söz konusu bir ceket olunca tüm bu özelliklerinden farklı olarak ceketlerin tasarımları da merak ediliyor. Kumaş bir ceket olarak gelen ceketin görüntüsü de oldukça şık. Tasarım olarak beğeni toplayacağı düşünülen ceketin tasarım kısmı ile ise doğrudan bu konuda ünlü firmalardan biri olan Levi’s ilgileniyor.

Sadece içerisinde yer alan teknoloji sayesinde değil bunun dışında tasarımı konusunda da tercih edilebileceği düşünülen bir ürün olduğu belirtiliyor. Kaldı ki ceketin görsellerinde de bu durumu net bir şekilde görebiliyorsunuz. Tabi beden ve benzeri teknik detaylar konusunda da nasıl değişimler olacağı konusunda da henüz net bilgiler elde edilmiş değil.

Jacquard akıllı ceket e1489344100260

Jacquard Akıllı Ceket Piyasaya Ne Zaman Çıkıyor?

Tüm bu özellikleri ve beğeni toplayacağı düşünülen tasarımı ile beraber Jacquard akıllı ceketlerinin sonbaharda çıkış yapacağı ve sonbaharda çıkış yapacak olan ceketlerin fiyatının da beklenen değerlerden biraz daha yüksek olacağı ve 350 dolar rakamında alıcı bulacağı belirtildi. Tabi dediğimiz gibi henüz bazı teknik konularda bilgiler yok. Mesela ceketlerin satış fiyatının beden ve benzeri konulara göre farklılık gösterip gösteremeyeceği konusu netlik kazanmış değil. Ayrıca ceketlerin farklı renk ve farklı model seçenekleri gibi tasarımın kısmına yoğunlaşılmış değişikliklere adım atıp atmayacağı tek model mi olacağı gibi sorularda cevap beklemekte.

Yorum yapın