Iphone’da Silinen Veriler Nasıl Kurtarılır ? (%100 Çözüm)

Iphone da veri kurtarma yazılımları

Iphone kullanıcılarının çoğu veri kurtarma konusunda gönüllerini rahat tutarlar çünkü Icloud ya da Itunes üzerinden alınan yedekler Iphone kullanıcıları için hayat kurtarıcı görevi görmektedir. Peki herhangi bir yere yedeğini almayan Iphone kullanıcılarının verileri kaybolduğunda ne yapmaları gerekmektedir? Teknoltan olarak Iphone da veri kurtarma yazılımlarını sizler için araştırdık.

            1 – Tenorshare ultdata

            IOS 11 ve üstü yazılımı kullanan Apple kullanıcılarının vazgeçilmez programı olan Tenorshare ultdata programı Iphone üzerinden direkt olarak silinen tüm dosyaları kurtarabildiği gibi Itunes yada Icloud yedeğinden de rahatlıkla dosyaları kurtarabilmektedir.   Küçük boyutuna rağmen yapmış olduğu can kurtarıcı işlemlerine bakacak olursak birçok Apple kullanıcısının bilgisayarında bulunması gereken programların başında gelmektedir. Kurulum dosyasını indirdikten sonra yapmanız gerek setup ı kurmak ve start a basıp telefonunuzu bilgisayara bağlamak olacaktır.

iphone veri kurtarma

Program başladıktan kısa bir süre sonra güncel Itunes driverlarını bilgisayarınıza indirecek ve güncellemelerin yüklemesini yapacaktır.

iphone data kurtarma

Programın deneme versiyonunda, cihazınızdaki silinen dosyaları tarayabilir, Itunes ve Icloud yedeklerini klasöre çıkarabilirsiniz. Programın tam sürümünde ise çıkarılan tüm dosyaları görebilir ve düzenleyebilir bu dosyaları kurtarabilir ve farklı klasörlere gönderebilirsiniz. Bu işlemlerin yanı sıra IOS’unuz da hasarlı bir bölüm var ise onarımını sağlayabilirsiniz.

iphone resim kurtarma

Telefonunuz bilgisayarınıza bağladıktan sonra aktif olacak ilk seçeneğimiz Recover from IOS device olacaktır. Buradan cihazınızda ki silinen dosyaların kurtarılmasını sağlayabilirsiniz.

iphonede silinen dosyaları kurtarma

Recover from ITunes Backup File seçeneğin de ise bilgisayarınız da bulunan yedek dosyası üzerinden tüm verilerin kurtarılmasını sağlayabilirsiniz.

iphone silinen verileri geri yükleme

Program üzerinden ICloud şifreniz ile tüm yedeklerinize ulaşabilir ve tüm dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

icloud yedek yükleme

Son olarak program üzerinden bulunan İşletim sistemi onarma seçeneği ile cihazınızın işletim sistemini onarabilir ve telefonunuzun sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz.iphone silinen rehberi kurtarmak

Buradan programı satın alabilir yada Free Trial dosyasını indirerek programı deneyebilirsiniz.

 

2- Dr.Fone Recover for IOS

            IOS cihazınızdaki veri kayıplarının neredeyse tamamını kurtarmanıza yarayan harika bir program olan Dr.Fone Recover for IOS, Windows, Mac ve IOS cihazlarda rahatlıkla kullanılabilir. Cihazınız üzerinde silinen neredeyse hemen hemen her şeyi geri getirebilen programın basit bir kurulumu ve arayüzü mevcut.

iphone veri kurtarma programı

Kurulum bittikten sonra Start Now ile programın arayüzüne ulaşıyoruz. Arayüz de Data Recovery , System Recovery, Data Backup & Restore gibi hemen hemen her kurtarma program da bulunan seçenekler bulunsa da özel olarak eklenmiş LINE, VIBER, KIK ve WHATSAPP yedekleme ve kurtarma seçenekleri mevcuttur. Data Recovery seçeneğinde direkt cihazdan kurtarma (IOS Recovery), ITunes ve ICloud üzerinden kurtarma gibi 3 seçenek bulunmakta. Bunların yanına ek olarak Full Data ve Private Data Eraser ile cihazınızı elinizden çıkaracağınız durumda tüm verileri silebileceğiniz iki özellikte mevcut. System Recovery ile sorun çıkaran IOS’unuzu onarabilir ilk günkü gibi bir IOS cihaza sahip olabilirsiniz.

iphone data kurtarma programı

WhatsApp Transfer , Backup & Restore Özelliği

Günümüzde en çok kullanılan yazışma programı olan WhatsApp üzerinden dosya, resim ve video transferi sıklıkla yapılmaktadır. Kimileri tüm yazışmalarını ve dosyalarını asla silmezken kimileri de neredeyse tüm yazışma ve dosyalarını tutmayı tercih ederler. Olası bir durumda bu verilerin silinmesini engellemek için Dr.Fone IOS Data Recovery programı üzerinde bulunan WhatsApp Transfer, Backup & Restore özelliğini kullarak tüm whatsapp yazışma ve dosyaları yedek alabilirsiniz. Bu yedekleri de olası bir silinmede program üzerinden kurtarabilirsiniz. Bu özellik sayesinde ayrıca IOS cihazınızdan başka bir IOS cihazına ya da Android cihaza tüm Whatsapp yedeklerini transfer edebileceksiniz.

data kurtarma programı iphone

DR.Fone IOS u Buradan ücretsiz 30 gün deneyebilir ya da aynı sayfa üzerinden kişisel/ ticari kullanım için satın alabilirsiniz.

Yorum yapın