En iyi Ütü ve Ütü Masası Marka Modelleri

Hangi giyim tarzına hakim olursanız olun, hangi kıyafetleri tercih ederseniz edin, ütü her zaman kıyafetlerinizin mükemmel bir kusursuzluğa sahip olmasına sebep olacaktır. Özellikle takım elbise, kumaş giyim ve gömlek seçimlerinde vazgeçilmez olan ütüler, düzenli ve eşsiz bir görüntü için gereklidir. En iyi ütü ve ütü masası marka ve modelleri hakkında bilginiz olması sayesinde, hem daha rahat ütüleme işlemlerini sağlayabilir, hem de kıyafetlerinize zarar verecek etkiden uzak duran ürünlere ulaşabilirsiniz. Profesyonel bir ütü almanız gerektiği zamanlarda özellikle buharlı ütüleri sorunsuz olarak tercih edip, her zaman daha sağlıklı bir ortamda ütü yapmanın rahatlığına ulaşabilir, ipekten üretilmiş olsa bile kıyafetlerinizin zarar görmesinin de önüne geçebilirsiniz. Bu aşamada, ütü olduğu kadar; ütü masasının da önemi artmaktadır. Kıyafetler için geniş ve zarar görmeyecek bir alan sunması sayesinde, sağlıklı bir sonuç elde etmenize yarayacak ürünleri seçmeniz gerekmektedir.

Ütü ve ütü masası seçimi yaparken dikkat etmenize gereken birçok unsur bulunmaktadır. Marka ve model elbette çok önemlidir ancak, her markanın her modeli alınırsa iyi olacaktır gibi bir kanıya varmakta yanlış olacaktır. Bu nedenle, en iyi ütü ve ütü masası alırken dikkat edilmesi gereken konularda altın niteliğindedir.

Ütü ve Ütü Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her zaman istediğiniz özelliklere ve farklı deneyimler sağlamasına göre uygun fiyatlı ve yüksek fiyatlı olmak üzere değişik seçeneklerin bulunduğu ütü alırken dikkat etmenize gereken kurallar elbette bulunmaktadır.

– Kalabalık Bir Aile İçin, Buhar Kazanlı Ütüler Tercih Edilebilir: Çok kalabalık bir aileye sahipseniz ve haftada iki üç kere ütü yapmanız gerekecekse, buhar kazanlı ütüleri tercih ederek bu sayıyı bire düşürüp, toptan ütüleme yapabilirsiniz. Maliyeti diğer ütülere göre biraz daha pahalı olsa dahi, hızlıca ama pratik olmadan ütü yapmanıza el verişli olacaktır.

– Seramik Taban Seçin: Seramik taban olarak seçeceğiniz ütüler, kıyafetlerin üzerinden rahat kayarak, iz bırakmayacak ve uzun kullanım sonucunda da hemen bozulmayacak ve yapışmayacaktır. Ancak alacağınız alüminyum tabanlı ütülerde bu gerçek manada sorun olabilir. Bu nedenle seçimlerinizdeki ilk kıstas, seramik taban olmalıdır.

– Kendi Kendine Kapanma Önlemi: Alacağınız ütüde otomatik kapanma güvenlik önlemi olmasına dikkat edin. Dalgınlığınıza gelerek kıyafetin yanmasını sağlayacak ütü, aynı zamanda evin yanmasına bile sebebiyet verebilir. Bu nedenle, otomatik kapama gibi özelliği olan ütüler 30 saniye sonra kapanacağı gibi; bu gibi sorunlarla da karşılaşmamış olursunuz.

– Enerji Harcaması Minimum Performansı Maksimum Olmalıdır: Ütü alırken dikkat etmenize gereken bir diğer nokta ise; enerji tasarrufudur. Enerjiyi en az seviyede tüketip, en yüksek performansı verecek ütüleri tercih ederek, elektrik masrafını da düşürebilirsiniz.

Gelelim ütü masası alırken dikkat etmeniz gereken hususlara;

– Geniş Bir Alan Sunması Önemlidir: Ütü masası alırken ilk kıstasınız, geniş bir ütü alanı sunması olmalıdır. Kıyafetlerinizi kolaylıkla ütüleyebilmeniz için gerekli olan bu şartla birlikte, sizlerde daha rahat eder, kolay ütüleme işlemi yapabilirsiniz.

– Naylon Olmayan, Yanmayacak Üründen Üretilmesine Dikkat Edin: Uzun süreli kullanım için genel şartlardan olan ütü masasının üst yüzeyi, hiçbir zaman naylon veya kolay yanacak ürünlerden olmamalıdır. Uygun fiyatlı diye alacağınız naylon ürünleri birkaç ütüden sonra çöpe atmak zorunda kalabilirsiniz.

– Kolay Katlanıp, Az Yer Kaplayan Masaları Seçin: Evinizde fazla yer kaplamaması için kolay katlanabilir ütü masası seçimi önemlidir. Aynı zamanda hafif bir tasarımda, sağlık açısından sizlere yardımcı olacaktır.

– Sağlam Malzemeden Üretilmelidir: Ütü masaları, olası bir sert hamlede hemen kırılmayacak kadar sağlam ayaklardan üretilmiş olmasına dikkat edeceğiniz ürünler olmalıdır. Uzun süreli kullanım için temel şartlardan birisidir.

Şimdi tavsiyelere geçelim. Tamamı büyük hazneye ve ergonomik tasarıma sahip olan ütü seçeneklerinden, fiyatına göre seçim yapabilirsiniz.

– Philips GC9245/02

– Arzum AR-647

– Tefal FV9640 ve FV9970

– Philips GC4410

– Vestel V-Press 2000

Yine en fazla tercih edilen ve fiyatına göre seçim yapabileceğiniz ütü masası modelleri ise; şu şekildedir:

– Gazella SM/GZM 900 S Squad Standart Ütü Masası,

– Arzum AR 635 Masa Profesyonel Ütü Masası,

– Evin Daisy Ütü Masası,

– Gazella SM/GZM 900 L Squad Standart Luxe Ütü Masası,

– Doğrular Tomris Ütü Masası.

Marka ve model her zaman önemlidir. Ancak işlevsel açıdan önem teşkil eden masalar, tamamen bütçenize ve sunduğu özelliklere göre de değerlendirilmelidir.

Yorum yapın