iPhone X’i Hızlı Şarj Etmek !

IPhone 8, 8 Plus ve iPhone X’in önemli özelliklerinden biri hızlı şarjın eklenmesidir. Ve bahsedilen cihazlardan birine sahipseniz ve bu özelliği kullanmak istiyorsanız, lütfen yazının devamını dikkatlice okuyun.

Hızlı Şarj Nedir?
Her şeyden önce, gerçek hızlı şarj işlemi, bir cihazın pil ömrünün yaklaşık yüzde 50’sini 30 dakika içinde geri yükleyebileceği şeklinde tanımlanır. Hızlı bir şarj için oldukça kullanışlı, ancak gerçek sonuçlar kullandığınız şarj cihazına bağlı olarak değişir.
Ne yazık ki, Apple bu özelliği yeni cihazlarında mümkün kılmak için gerekli olan şarj aletini veya şarj cihazını satın alırken paket dahilinde vermiyor.. Standart olarak gelen her yerde bulunan Apple şarj aleti yavaş – çok yavaş. Dolayısıyla, herhangi bir tür hızlı şarj kullanmak için ekstra bir donanım satın almanız gerekir.

Peki İphone telefonunuzu hızlı şarj etmek için neler yapmanız gerekir ona kısaca göz atalım.

1 – Kablo Satın Almalısınız

Bir iPhone X’i veya (iPhone 8’i) hızlı şarj edecekseniz, üçüncü taraf bir kablo yerine tescilli bir Apple kablosu kullanmak isteyeceksiniz. Bu, en güvenli yolu ve 1000 dolarlık akıllı telefonunuzu birkaç kuruştan sakınarak üçüncü sınıf bir kablo tercih etmemeniz olacaktır.

İhtiyacınız olan kablo, Apple’ın USB-C‘den Yıldırım Kablosu’dur (Apple’s USB-C to Lightning) ve iki seçeneğiniz vardır. Bir 25 $ olan 1 metrelik versiyonu veya 35 $ olan 2 metre sürümüdür.

Bu kablolardan birine muhakkak sahip olmanız gerekmektedir.

2 – Şarj Aleti Satın Almalısınız

Gerçek hızlı şarj aletine sahip olmak için en ucuz yol Apple’ın 29W USB-C MacBook şarj cihazıdır . 49 dolara satılıyor.

Bir yan not olarak, yakın zamandaki şarj hızı testlerine göre , 29W şarj cihazı ile Apple’ın diğer MacBook şarj cihazları arasında şarj etme hızında herhangi bir fark yok.

Elbette, günlük hayatınızda doğru hızlı şarj işlemine gereksiniminiz yoksa , cihazınızı biraz daha hızlı şarj etmek için daha ucuz bir yol var: Apple’ın iPad 12W şarj cihazı . 29 W seçeneğinden ziyade, bu şarj cihazının fiyatı 19 $ ‘dır.

Yukarıda bahsettiğimiz 1.sınıf orjinal şarj kablosu ve 1.sınıf orjinal şarj aletine sahip olarak iphone x telfonunuzu veya iphone 8 telefonunuzu gönül rahatlığı ile hızlı şarj edebilirsiniz.

Yorum yapın