Facebook, “Messenger Uygulamasına” Müthiş Bir Yeni Özellik Ekledi

Son zamanlarda, sosyal medya devi Facebook, uygulamasına, “Messenger uygulamasına” ve web platformuna yeni özellikler eklemeye çok fazla önem veriyor.

Sosyal ağ devi Facebook’un Messenger’ı, para transferinde bile, gittikçe daha çok kullanılmaktadır. Ticari ve konvansiyonel yönleri gerektirdiğinden, Facebook şu anda Messenger’da 4K çözünürlükte fotoğraf göndermenize izin veriyor.

Bu değişiklik özellikle mobil uygulamayı kullanırken daha kolay hale gelecektir. E-posta veya başka türde araçlarla göndermek yerine sıkıştırma yoluyla kalite kaybını önlemek yerine Messenger’ı da kullanabilirsiniz.

Bilinen nedenlerden ötürü şimdiye kadarki konuşmalar arasında sıkıştırılan görüntüler, tüm kalitede gönderilebilir. Eğer bir Facebook kullanıcısıysanız, davranış değişikliği yaşayacaksınız ve 4 K çözünürlüğe kadar fotoğraf gönderebilir ve alabilirsiniz.

Aslında çoğu akıllı telefonun şu anda desteklediği en yüksek kalite budur ve artık fotoğrafınızı çektiğiniz orijinal çözünürlüğü koruyabilirsiniz (elbette akıllı telefonunuz 4K çözünürlüğü destekliyorsa).

Sosyal paylaşım devi Facebook, verilerinin her ay Messenger’dan 17 milyardan fazla fotoğraf gönderildiğini ve en çok istenen özelliklerden birinin orijinal kaliteyi korumak için yüksek çözünürlüklü fotoğraflar gönderme yeteneğidir olduğunu söylediğini belirtti.

Şimdi, resim başına 4096 x 4096 piksele kadar fotoğraf yükleyebilirsiniz; bu, konuyu fark ederseniz veya ilgileniyorsanız, gördüğümüz düşük çözünürlüklü resimlere kıyasla çok fazla fark yarattığını göreceksiniz.

Ancak hizmeti daha yavaş yapmaz mı?

Facebook kullanıcılara daha önce olduğu gibi aynı hızda olacağını garanti ediyor (tabii ki bağlantınıza bağlı olarak) .

4K çözünürlükte fotoğraf göndermek ve almak için Messenger uygulamanızı en yeni sürüme yükseltmeniz gerekir. Bilgiye göre, bu işlevsellik, aşamalı olarak, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Birleşik Krallık, Singapur, Hong Kong, Japonya ve Güney Kore’li kullanıcılar için hizmete giriyor. Hindistan da yakında yeni işlevselliği almak için uyumludur.

Yorum yapın