İnternette Ki Bir Videoyu Nasıl İndiririz?

İnternette Ki Bir Videoyu Nasıl İndiririz?

İnternet var olan bir çağın en önemli ulaşım- iletişim aracıdır. Gün geçtikçe de yaygın ağı daha da artarak hayatlarımızın vazgeçilmez noktasını oluşturma yolunda ilerliyor. Sadece belirli bilgilere ulaşma dışında da görüntüleme, indirme, yükleme ve durdurma gibi birçok avantajı da sunması gösterilebilecek ayrı avantajıdır. Hemen hemen her sitede video izleme, indirme şansına sahibiz.

Video İndirme Yöntemleri?

Video hayatlarımızda sadece kendi çekimlerimiz ile sınırlı değildir. Teknoloji geliştikçe tabi ki içeriklerde de değişmeler boy göstermeye başlamıştır. Komik videolar, klipler, kısa görüntüler, snapchat anlık paylaşımlar sadece birer örneğidir. Bunları internet sitesinde bulmak, her zaman kolay olmayabilir. Bu yüzdende kullanıcılar indirme yöntemine başvurur, arşivlemeye kadar götürür. Bu işlemleri dilerse kullanıcılar akıllı telefonlarına indirebilecekleri aplikasyon sayesinde, dilerse bilgisayarın internet tarayıcısına kuracakları eklenti sayesinde de videoları indirme şansına sahip olacaklardır.

Videoları her zaman mevcutta ki program desteklemiyor olabilir, bu durumda ise kişiler, farklı yöntemlere başvurmaya başlar. Bunu için ise indirilecek video sitesinde videoyu açıp sağ tıklayarak, sayfa kaynağını açıyoruz. Açılan sayfa sayfanın tasarlandığı bölümdür. Bu bölümde CTRL tuşuna bir süre basarken, elimizi kaldırmadan F tuşuna da aynı zamanda basıyoruz. Bu kısa yol arama yoludur ve her site için kullanılamamaktadır. Yeni pencere açılacak ve oraya MP4 yazmanız gerekmektedir. En son aşamada çıkan sonuçlar içerisinde indirmek istediğiniz video seçeneğine tıklayarak indirme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Videolar Her Siteden İndirilebilir mi?

Aslında çoğu siteden video indirme şansı vardır. Ancak videoların formatları desteklemesi gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında diğer etken ise sitenin virüs anlamında ne kadar güvenilir olduğu ile alakalıdır. Bu sebepten güvenilir, bilinir siteleri tercih etmek her anlamda daha iyi olacaktır.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın