Asus ZenPad Z8 İncelemesi

Asus ZenPad Z8 İncelemesi

Farklı ekran büyüklüklerine sahip yeni seri tabletlerini süren Asus’un küçük ekranlı yeni tableti Asus ZenPad Z8’e göz atacaz. Yeni seri bir cihaz olduğundan dolayı daha yenilikçi özellikler sunuyor ancak yine de bu cihazın detaylı bir incelemesini yaparak başarılı bir tablet mi yoksa değil mi sizlere anlatmaya çalışacaz. İsterseniz Asus ZenPad Z8’in teknik özelliklerine ve artı-eksi yönlerine bakalım.

Tasarım

Tabletin tasarımsal özellikleriyle başlayalım,Android 6 işletim sistemini kullanan cihaz Zen adında Asus’un kendi cihazlarında kullandığı kullanıcı arayüzüne sahip. 8.08 x 5.37 x 0.30 inç (205.2 x 136.4 x 7.6 mm) boyutlarında olan tabletin ağırlı ise 320 gram, sadece siyah renkle satışa sunulan tabletin gövdesi ise alüminyumdan yapılmış. Asus ZenPad Z8’in tasarımsal özellikleri bu şekilde hemen ekran özelliklerine göz atalım.

Ekran

7.9 inç ekran boyutuna sahip tabletin 1536 x 2048 piksel ekran çözünürlüğü ve 324 ppi gibi ekran boyutuna oranla oldukça iyi bir piksel yoğunluğu bulunuyor. IPS LCD ekran teknolojisini kullanıldığı ekranda oleofobik kaplama ve ışık sensörü bulunuyor.

Kamera

8 MP arka kamerası bulunan Asus ZenPad Z8’in kamerasının otofokus gibi temel bir donanımsal özelliğinin yanı sıra yazılımsal olarakta gülümseme algılama ve coğrafi etiketleme özellikleri yer alıyor. Pozlama telafisi, ISO kontrolü ve beyaz dengesi kamera ayarlamalarıyla düzeltilebiliyor, bir tablet olmasına rağmen kamerası ile 1080 p HD görüntü kaydı yapılabiliyor. 2 MP gibi düşük bir çözünürlükte arka kamerası bulunuyor.

Diğer

Qualcomm Snapdragon yonga seti kullanılan tabletin ARM Cortex A53 ana işlemcisi ve Adreno 510 grafik işlemcisi bulunuyor. 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanları tabletin diğer donanımsal özellikleri arasında yer alıyor. Cihazın depolama alanı microSD kart desteği kullanılarak 128 GB’a kadar çıkartılabiliyor. 4680 mAh bataryası bulunan Asus ZenPad Z8’in  4G bağlantısının da olduğunu eklemeden geçmeyelim. Cihazın artı ve eksilerine bakalım ancak cihaz orta seviye olduğundan çokta eleştiriye açık değil sadece tablettin kamerasının flaşının olması daha iyi olabilirdi.

Yorum yapın