Instagram Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nasıl Kullanılır?

Geçmiş yıllarda karşımıza en güzel fotoğraf paylaşımlarını yapmak üzere çıktı instagram. İnsanlar tüm yaşanmışlıklarını en güzel filtrelemeler ile sundu takipçilerine. Zamanda video ekleyebilme özelliği kazandırdı kullanıcılarına. Videoları istenildiği boyutta kırparak, en uygun en güzel filtreme ile paylaşım sağlandı.

Son zamanlarda oldukça popüler olan canlı yayının (canlı video) instagram’a güncelleme gelmesi ile birlikte bu özelliği de beraberinde getirdi. Milyonlarca kullanıcının bir kez daha beğenisini kazandı instagram.

Nedir bu canlı yayın? Nasıl kullanılır?

Aktif bir instagram kullanıcısı, instagram programını en güncel sürümüne yüklemesi ile birlikte bu özelliği de aktif hale getirmiş olur. Böylelikle canlı yayın denilen yani anlık video paylaşabileceği, resim paylaşabileceği özelliğe ulaşır. Canlı yayın ile paylaşılanlar video ve resimler 24 saat sonrasında kendiliğinden silinecektir. Yani takipçiler bu zaman diliminde paylaşımınıza denk gelmez ise tekrar ona ulaşma şansı olmayacaktır. İstenildiği taktirde 24 saatlik zaman diliminin dolması beklenmeden de paylaşım kişi tarafınca silinebilir.

İnstagram sayfasına girildiğinde, sol üst köşede bulunan ‘Hikayem+’ikonuna tıklandığında karşımıza gelen kamera ekranında ister resim çekip, ister video çekerek hikayemi oluştur ikonu ile paylaşıma başlanabilir. Çekilen video ve resimleri paylaşmadan önce sağ üst köşede bulunan kalem ikonları ile paylaşım üzerine yazılar yazabilir, kalem rengi ve kalınlığı da buradan ayarlanabilir.

Oluşturulan hikâye artık tüm takipçilere ulaşmıştır. Karşı taraf hikâyenizi izlerken, ya da anlık resminize bakarken konu olan paylaşım ile alakalı tarafınıza mesaj gönderebilir.

Hikâyemi Kimler İzledi?

Paylaşımda bulunmanız ardından 24 saat boyunca her kendi hikâyenizi açtığınızda aşağıda göreceğiniz yukarı ok işaretine tıklayarak kimlerin hikâyenize göz gezdirdiğini öğrenebileceksiniz.

Bu canlı yayınların bir güzel kısmı var ki; kimse gizlice hikâyenizi izleyemeyecektir. Art arda paylaşımlarda da bulunulabilir. Dilendiği kadar, bir sınırlama yok.

Yorum yapın