İnstagram kapatma nasıl yapılır?

Sosyal medyalar arasında Facebook’tan sonra en çok tercih edilen sosyal ağ olan İnstagram hesabınızdan nasıl kurtulacağınız konusunda merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizlere bu yazımızda açıklamak istiyoruz.

1 Milyara yakın kullanıcı sayısı ile son zamanların en çok kullanılan sosyal ağı olan İnstagram’ı kapatmak için izlemeniz gereken yolları sırasıyla açıklamak istiyoruz.

İnstagram kapatmak

Kullanmakta olduğunuz İnstagram hesabınızı kapatmak için öncelikli olarak kullanıcı adınızı ve parolanızı bilmeniz gerekmektedir. Zaman içerisinde açmış olduğunuz İnstagram hesabınızın kullanıcı adını ve parolasını hatırlamıyorsanız, program içerisinde bulunan “Şifremi Unuttum” bölümüne tıklayarak burada sizlerden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra sistem üzerinde kayıtlı olan cep telefonunuza veya kayıtlı olan e-mail adresinize kişisel bilgilerinizin yer aldığı güncel şifreniz gönderilecektir. Gelen bu şifre ile hesabınıza tekrar giriş yaptıktan sonra izlemeniz gereken yollar ile devam edelim.

Giriş yapmış olduğunuz hesabınızı kapatmak için öncelikle hesabınız içerisinde yer menüye girmeniz gerekmektedir. Burada yer alan menü içerisinde giriş yaptıktan sonra karşınıza iki farklı hesap kapatma yöntemi hakkında seçenek çıkacaktır. Bu yöntemlerden birisi Facebook’ta olduğu gibi geçici olarak kapatma, bir diğeri ise kalıcı olarak bütün bilgilerinizin silinmesini isteme olacaktır. Bu sorunun cevabı tamamen sizde saklı olduğundan nasıl kapatmak istediğinizi belirledikten sonra işlemlerimize devam edelim.

İnstagram Geçici olarak kapatma

Kullanmak olduğunuz İnstagram hesabınızı belli bir süre içerisinde kapatmak istiyorsanız burada “Geçici olarak hesap kapatma  “ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra hesabınız içerisinde yer alan bütün bilgilerin gizli tutulacağını ve ancak sizin tekrar hesabınıza erişmek istediğiniz zaman aktif olarak açılacağını belirtmek istiyoruz. İnstagram üzerinde yapmış olduğunuz fotoğraf ve video paylaşımlarının aktif olarak kayıt altında kalmasını istiyorsanız bu seçeneği tıklamanız gerekmektedir. Özellikle geçici süreli uzak kalacağınız bu işlem sırasında tekrar İnstagram hesabınıza dönmek istediğiniz hesabınıza şifreniz ve kullanıcı adınız ile giriş yaparak erişme fırsatını bulacaksınız.

İnstagram Kalıcı olarak hesap kapatma

Yine Facebook gibi sosyal ağlarda karşımıza çıkan “Kalıcı olarak hesap kapatma “ işleminin İnstagram’da da aynı şekilde olduğunu belirtelim. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan menü içerisinde “ Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” seçeneğine tıkladıktan sonra hesabınızda bulunan bütün bilgilerin kalıcı olarak silineceğini belirtmek istiyorum. Özellikle burada İnstagram’ın size soracağı sorulara vereceğiniz cevaptan sonra kullanmak istemediğiniz İnstagram hesabınız komple olarak kalıcı olarak silinecek ve bir daha girilmemek üzere tarihe karışacaktır.

İnstagram kullanıcılarının merak ettiği soruların başında gelen bu işlemleri yapmanın son derece kolay olduğunu ve yukarda bahsettiğimiz yolları izleyerek hesaplarını iki türlü kapatma fırsatlarının bulunduğunu buradan açıklamak istiyoruz.

Mobil cihazlarınız, tabletleriniz veya kişisel bilgisayarlarınız üzerinden bu işlemi yapmak için yukarda belirtilen adımları izlemeniz durumunda İnstagram hesabınızdan isterseniz geçici olarak kapatacak, isterseniz de kalıcı olarak bir daha karşınıza çıkmayacak şekilde kurtulma şansını bulmuş olacaksınız.

Mobil cihazlarınız üzerinden kapatma işlemini yapamayan kullanıcıları içinde bir yol göstermek istiyoruz. Kapatmak istediğiniz İnstagram hesabınıza mobil cihazınız üzerinden giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan seçenekler düğmesine tıklayarak burada bulunan menüler arasından “ Masa Üstü Sitesi İste “ seçeneğine tıklayarak mobil cihazınızdan PC’den işlem yapar gibi işlem yapma şansını bulmuş olacaksınız.

İşte İnstagram hakkında aklınıza takılan hesap kapatma işlemi sırasında izlenecek yollar ve hesaplarınızdan kurtulmak için yapmanız gereken adımları bu makalemizde sizler için hazırladık. Aklınıza takılan soruların cevaplarını öğrenmek için sitemizde bulunan yorumlar kısmına sorunuzu yazarak bizlerde bu konu hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

Yorum yapın