Kendini Park Et: NVIDIA DRIVE PX sürüşün en büyük sorununu bir zevk haline getiriyor

Kendini Park Et: NVIDIA DRIVE PX sürüşün en büyük sorununu bir zevk haline getiriyor

Komutu çalıştırmak için: Aracınızdan çıkın. Telefonunuzdan fotoğraf çekin. Daha sonra arabaya “Park Yourself” mesajını vermek için bir düğmeye basın. Ve arabanız sizin yerinize istediğiniz yere yanaşsın.

NVIDIA CEO’su Jen-Hsun Huang tarafından Pazarın ilk halka açık gösterisinde NVIDIA DRIVE PX’ in geleceğinin vizyonu, Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nı başlattı.

“Akşam yemeğinde işiniz bittiğinde, ‘bana geri gel diyebilirsiniz … ve o otomatik vale olur,” dedi Jen-Hsun. “Bu araba kıvrılır ve şoföre geri döner.”

Demo, yeni tanıtılan Tegra X1 işlemcisinin gücünün bir örneğidir; bu işlemcinin teraflops’ u birden fazla teraflops’ u kapsar. Dünyanın en hızlı süper bilgisayarıdır.

1 5

Her yerde ekranlar: gelecek nesil otomobiller yüksek çözünürlüklü ekranlar sunar.

Son yirmi yılda, dijital görme ve derin öğrenme gibi görsel bilgi işlem teknolojileri araştırmalarına 9 milyar doları aştı. Bu bize grafik ve süper bilgisayarın buluştuğu yeni ürünler (NVIDIA DRIVE gibi) oluşturma konusunda benzersiz bir yetenek verir.

Sonuç olarak, yeni otomatik pilot otomobil bilgisayarımız olan NVIDIA DRIVE PX, otomotiv endüstrisi için yeni dönemin kapısını açıyor. İki Tegra X1 işlemcisi ve NVIDIA bilgisayar görüntüleme mühendisliği ekibi tarafından geliştirilmiş bir dizi gelişmiş algoritma ile güçlendirilen DRIVE PX, arabalara, sürüşün en büyük sorunlarının üstesinden gelebilecek yazılım teknolojilerini kolaylıkla veriyor.

DRIVE PX’ ın neler yapabileceğini göstermek için, bilgisayar mühendisliğindeki ve mühendislik ekiplerindeki mühendisler, NVIDIA’ nın Santa Clara’ daki ana garajından gelen planları kullanarak Epic Games’ in Unreal Engine 4′ e dayanan oldukça gerçekçi bir sanal garajını oluşturdular.

DRIVE PX, simüle edilmiş bir arabaya bağlı sanal balık gözü mercek kameraları vasıtasıyla NVIDIA GPU’ lu beş bilgisayarda benzetilmiş bu karmaşık sanal dünyadaki bilgileri emiyor.

NVIDIA’ nın dijital görüntüleme mühendisliği direktörü Cem Cebenoyan, “Tüm otomobilin üst üste monte edilmiş simüle edilmiş olan ön, arka ve yan kameralar aracılığıyla neler yapılıyor olduğunu biliyor” diyor.

2 5

Gözler yolda: NVIDIA DRIVE PX, yeni nesil otomobillerin çevresi hakkında daha iyi bir farkındalık oluşturmak için farklı görüşleri bir araya getiriyor.

NVIDIA PX daha sonra bu görüntüleri gerçek zamanlı bir engel haritasına dönüştürmek için sofistike nokta bulutu algoritmaları kullanıyor ve garajda gezinirken aracın gazını, frenini ve direksiyonu kontrol ederek etrafındaki dünyayı güvenli bir şekilde hareket ettiriyor.

Sonuç: NVIDIA PX, kalabalık bir garajda açık bir araziyi arayabilir ve uzman bir dizi dönüşle içeri girebilir. Başka bir butona bastığınızda, NVIDIA PX arabayı alandan dışarıya ve sürücüye yönlendirir. Hiçbir çizgi veya çizgili çamurluklar olmadan tamamen otonom olarak bu çalışamayı yapabilmektedir.

Kendi kendine sürülen arabaların bir zamanlar ortaya çıkmış fikirlerinin düşünebileceğinden daha yakın olduğunun kanıtıdır.

Hatta Daly – bir Dodge Viper sahibi bir sürüş meraklısı – fikri kucaklıyor. Daly, “Arabamın etrafında dolaşıp bir park yeri bulmak oldukça güzel bir şey” dedi.

 

Yorum yapın