CallerPic Bilinmeyen Numaralar servisi
Gorilla Glass Akıllı Telefonlara Nasıl Dayanıklılık Kazandırıyor?
Gorilla Glass

Gorilla Glass Akıllı Telefonlara Nasıl Dayanıklılık Kazandırıyor?

Akıllı telefonlarla beraber elbette ki günlük işlerden tutunda, iş takibine kadar birçok iş gücü gerektiren alanda ekstra çözümler elde edilmeye başlandı. Öyle ki akıllı telefonlarla beraber artık bir nevi bilgisayarlarınızı cebinizde taşıyabiliyor konuma geliyorsunuz. Zira akıllı telefonlar artık bilgisayarların yaptığı birçok işlemi kullanıcılara sunabilmekte. Akıllı telefonların sunduğu tüm bu ayrıcalıklar saymakla bitmez. Elbette tüm bu ayrıcalıklar ve kazanımların dışında bir de akıllı telefonların kullanıcıların karşısına çıkardığı sorunlarda yok değil. Bu sorunların başında ise aslında akıllı telefonun güvenliği geliyor. Yazılım güvenliği, kişisel bilgilerin güvenliği gibi konular bir yana dursun akıllı telefonlarda fiziksel olarak güvenlikte öne çıkıyor. Standart cep telefonlarına göre neredeyse tamamı ekran yüzeyinden oluşması akıllı telefonların fiziksel olarak güvenlik sorunu ile karşı karşıya kalmasına neden oluyor. Bu sorunun önüne geçebilmek için geliştirilen teknoloji ise Gorilla Glass ekran teknolojisi.

Gorilla Glass Tam Olarak Nedir?

Dışardan baktığımız zaman akıllı telefon ekranları çok çabuk olarak kırılabilecek ve dış etkilere karşı oldukça dayanıksız olan ekranlar olarak karşımıza çıkıyor. Fakat Gorilla Glass teknolojisi bu sorunun öne geçmekte.

Gorilla Glass teknolojisinde aslında sadece cam kullanılmıyor. Kimyasal maddelerle güçlendirilmiş ve özel yöntemlerle 0,4 mm gibi inceliğe kadar inceltilen bir cam teknolojisinden bahsediyoruz. İçerisinde bulunan kimyasal maddelere ek olarak Gorilla Glass teknolojisinde camlar çok daha esnek ve çok daha ince tutulduğu için fiziksel etkilere karşı cam çok daha fazla direnç gösterebiliyor. Üstelik esneyebilen bir teknolojiye sahip olan Gorilla Glass camları sayesinde standart cam sistemlerine göre akıllı telefonlara çok daha yüksek sağlamlık değeri sunuluyor.

Sürekli olarak hem esneklik katsayısı arttırılan hem de fiziksel etkiye karşı direnci arttırılan camların yeni versiyonlarını da görüyoruz. Yeni akıllı telefon modellerinde de sunulan bu yeni cam teknolojilerinde her seferinde bir önceki seriye göre biraz daha fazla sağlamlık sunulduğunu da söylemek gerek.

27 Aralık 2016 tarihinde kategorisine eklendi. 1407 kez okundu
Bize Yazın