Google Hesap Güvenliğinizi Nasıl Arttırabilirsiniz?

Google Hesap Güvenliğinizi Nasıl Arttırabilirsiniz?

Google kullanıcılarının en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi de Google hesap güvenliklerinin nasıl arttırılacağı konusudur. Google hesap güvenliğini arttırmak için belirli yöntemler uygulanabilmektedir.

Daha Güçlü Şifre Özelliği

Google kullanıcıları hesaplarını güvence altına almak için ilk yapmaları gereken konu bulunması zor olan bir şifre sistemi belirlemeleridir. Kullanıcılar şifrelerini oluştururlarken isim ya da 1234 gibi kolay bulunabilecek şifre sistemlerini kullanmamaları gerekmektedir. Aynı zamanda doğum tarihlerini gün ay yıl olacak şekilde şifre sistemi olarak belirlememeleri gerekmektedir. Şifre belirlerken dikkat edilecek hususlar büyük, küçük harf, sayı ve noktalama işaretlerinin hepsini içeren bir şifre sistemi kurmalarıdır. Bu şekilde kurulacak şifreleme sistemi daha güvenli olacaktır.

2 Adımla Doğrulama Yöntemi

İki adımla doğrulama sistemi adından da anlaşılacağı gibi güvenliği arttırmak için Google hesaplarını iki adımla şifreleme sistemidir. Kullanıcılar bu sistemde şifrelerini girdikten sonra sistem otomatik olarak ikinci şifrelerini isteyecektir. Kullanıcılar farklı bir cihazdan sistemlerini girmek istediklerinde cihazlarına gelen kodu girmeleri durumunda Google hesaplarına girebilmektedirler.

Kurtarma Bilgilerinin Eklenmesi

Kurtarma bilgileri çoğu kişinin atladığı önemli bir güvenlik sistemidir. Bu sistem hesapların çalınması durumunda ikincil bir hesap üzerinden yeni şifre talep etme sistemini içermektedir. Bu sistem sayesinde çalınan hesabın şifresi değiştirilerek yeniden hesabı kurtararak kullanma imkânı sağlamaktadır.

Bağlı Cihazların Kontrol Edilmesi

Kullanıcılar bir hesaba birden fazla cihazdan bağlanıyorlarsa belirli aralıklarda bağlı cihaz kontrolü yapmaları cihazlarının güvenliği açısından önemli olacaktır. Şüphe uyandıran bir cihaz bilgisine rastlanırsa hemen şifre ve güvenlik sistemi değişikliği yapılması faydalı olacaktır.

Hesap İzinlerinin Kontrol Edilmesi

Bu sistem ile hesaplar üzerindeki uygulamalar kontrol edilebilmektedir. Bilgilerine erişilmesine izin verilen uygulamaların listelerine ulaşma bu yöntem ile sağlanmaktadır. Bu sistem ile uygulamaları kaldırabilir yeni uygulamalar yükleyebilir ve uygulamalar yönetilebilir.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın