CallerPic Bilinmeyen Numaralar servisi
Google Assistant’ı Rakibi Siri’den Daha İyi Kılan 7 Özellik
Google Assistant

Google Assistant’ı Rakibi Siri’den Daha İyi Kılan 7 Özellik

1-) İngilizce Bilgisi

Google Asistant İngilizce açısından Siri’den oldukça daha iyidir. Çünkü Google Assistant’ın İngilizce olarak kelime hazinesi daha geniştir. Google Asistant kullanırken, aniden başka bir cümleye geçiş yapılsa bile, program sizin ne demek istediğini anında anlayacak ve cümleyi tamamlayacaktır.

2-) Diller Arası Yaptığı Çeviri

Google’ın başarılı çeviri özelliğini edinen Google Assistant, kullanıcının verdiği bir komut ile seçilen kelimelerin ya da cümlelerin çevirilerini hemen gerçekleşmektedir. Elbette bu yapılan çevirilerin yüzde yüz doğru olduğu söylenemez. Fakat siri ile kıyaslandığı için, siri de çeviri özelliğinin bulunmadığını belirtmek gerekir.

3-) Arama Özelliğindeki Çeşitlilik

Google Assistant programı sayesinde telefonunuzun ekranındaki aramak istediğiniz bir şeyi hemen arayabilir ve sonuca ulaşabilirsiniz. Hatta konu ile alakalı benzer olan linklere de anında ulaşabilirsiniz. Siri’de ise henüz böyle bir özellik yoktur.

4-) Selfie Çekme

Siri aracılığı ile de selfie çekmek olanaklı ancak Google Assistant programı ile selfie çekmek çok daha başarılı sonuçları beraberinde getirmektedir. Şöyle ki Siri ile selfie çekmek için ilk olarak kamerayı açıp daha sonra ön kameraya geçmeniz gerekmektedir. Fotoğrafı çekmek için de deklanşöre bizzat sizin basmanız gerekmektedir. Fakat Google Assistant bir tek söylemeniz ile kamera uygulamasını açar ayarladığınız şekilde fotoğrafınızı çeker.

5-) YouTube Videoları Bulma

YouTube ile uyumlu olan Google Assistant komutu verdiğiniz takdirde YouTube üzerinden istediğiniz videoyu bulur. Ve bu şekilde telefonunuza dokunmadan birçok video bulmanıza yardımcı olur.

6-) Yanıt Verme Biçimi

Bünyesinde yetmiş milyardan fazla kelime barındırdığı için Google Assistant, dinlemede olduğu gibi yanıt vermede de oldukça başarılı bir performans sergilemektedir.

7-) Bölgesel Etkinlikler

Son olarak Google Assistant, akıllı telefonunuzun yer aldığı konuma ve saate göre etkinlik araması da yapabilmektedir. Bu sayede tek tek etkinlik arama gibi bir derdiniz de kalmıyor.

13 Aralık 2016 tarihinde kategorisine eklendi. 1422 kez okundu
blank
Bize Yazın