Gmail’de Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır?

Günümüzde, Google’ının bizlere kolaylık sağlamak amacı ile sunduğu birçok uygulamadan birisi de G-mail’dir. G-mail günümüzde öyle bir hal almıştır ki, bu uygulama mail göndermek için olduğu kadar anlık haberleşmek içinde kullanılmaya başlamıştır. G-mail de toplu mesaj silmek kimileri için gerçek bir sorun haline gelmiştir. Çoğu kişi g-mail de toplu mesaj silme nasıl yapılır bunun araştırmasını yapmıştır. Biz sizleri yormadan bu sorunun cevaplarını sizler için araştırdık.

G-mail’de Toplu Mesaj Silmek Mümkün Mü?

G-mail’de toplu mesaj silmek oldukça kolay bir işlemdir. Ancak toplu mesaj silmek çoğu zaman kullanıcılarına sorun teşkil eder. G-mailde toplu mesaj silerken önemli maillerinizde gözden kaçabilir ve önemli olan maillerinizi diğer mailler ile birlikte silebilirsiniz. Öncelikle g-mail ile ilgili sizlere kısaca bilgi verelim. G-mail’imiz de mesajların yanında bulunan kutucuğa tik işareti koyarak seçebilmenin yanı sıra sayfanın en üstünde bulunan kutucuk ile de o sayfadaki bütün mailleri seçip bir sayfa maili komple silebiliriz.

G-mail’de Bir Sayfada En Fazla Kaç Mail Silinir?

G-mail’de toplu mesaj silmeyi bilmeyen kullanıcıların kullandıkları genel yöntem, mesajların yanındaki kutucuklara tik işareti koyarak silecekleri mesajları seçmektir. Ancak bu işlem g-mail kullanıcıları için zaman kaybına yol açacağından dolayı bir sayfa dolusu maili komple silmek için daha pratik bir yöntem mevcuttur. Sayfanın en üst sol tarafında bulunan boş kutucuğa tik işareti koyduğumuz zaman o sayfadaki bütün mailler seçili hale gelmektedir. Bir sayfada toplam 50 adet mail vardır. Haliyle sayfanın en üstündeki kutucuk seçiminde sadece 50 adet maili kapsamaktadır.

G-mail’de Bulunan Tüm Mailler Hangi İşlemler Yapılarak Silinir?

G-mail’de ki bütün mailleri silmek istiyorsanız yapmanız gereken şey önemli maillerinizi özenle kontrol edip onlarında diğer mailler le silinmesine engel olmaktır. Peki, toplu olarak mail silme işlemi nasıl yapılır. Sayfanın en başındaki kutucuğa tik işareti koyduğunuz zaman, g-mail sizlere alternatif olarak “tanımlar aramasındaki 500 adet (sizin mailinizde kaç tane mail varsa adet olarak o sayı yazacaktır.) iletinin tümünü seç” diye bir seçenek sunacaktır. Bu seçeneği seçtikten sonra otomatik olarak tarafınıza gelen tüm mailler seçilmiş olacaktır. Daha sonra çöp kutusu işaretine tekrar tıkladığınız takdirde “toplu silme işlemini onaylayın” diye bir uyarı gelecektir. Gelen bu uyarıya “TAMAM” diyerek toplu silme işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Silinen mailleriniz çöp kutusuna gidecektir. Yanlışlıkla silinen mailinizi çöp kutunuzdan tekrar geri alabilirsiniz. Maillerin çöp kutusundan da silinmesi için çöp kutusunu komple silmeniz gerekmektedir.

 

Yorum yapın