Galaxy S9 Hazırlıkları Başladı. Neler Değişecek?

Samsung Android tahtına Galaxy S8 serileriyle beraber bir kez daha oturmuş oldu. Sanal asistanlarından tutunda akıllı telefonun işlemcileri, RAM bellek teknolojileri ve hatta depolama teknolojileri bile akıllı telefon dünyasında birçok ilke imza atmayı başardı. Teknik özelliklerinin dışında ekran alanında da yılın telefonları olarak seçilen Galaxy S8 serilerinin tüm bu ayrıcalıklarıyla beraber telefonların kısa süre sonra satışa çıkacağı ve hatta ön siparişlerinin de başladığını biliyoruz. Tüm bu ayrıcalıklarıyla beraber en çok satılacak akıllı telefonlardan biri olması beklenen seri bir yana dursun şimdide yeni serinin ekran özellikleri konusunda belli başlı detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Galaxy S9 Ekranları Hakkında İlk Bilgiler Neler?

Aslında iddiaların nedeni Samsung’un şimdiden çalışmalara başladığının düşünülmesi. Rakip iPhone serisi akıllı telefonların önüne geçmek için bu seride de yine çitanın biraz daha yükseltilebileceği de belirtiliyor. Artık geniş ekran modellerini benimsemiş olan markanın bu Galaxy S9 serisinde de ekran konusunda çok daha geniş kullanım alanları sunması bekleniyor. Galaxy S8 akıllı telefonlarında 5.8 inç ekran boyutu ile başlayan marka plus modeliyle 6.2 inç ekranlar sunarak oldukça geniş kullanım alanlı telefonları sunmuştu.

Bunlarla beraber Galaxy S9 modelinde ekran boyutunun 6.2 inç ile başlaması bekleniyor. Bir nevi Samsung Phablet serisi akıllı telefonlar üretmiş olacak ki tabi ki iddialar doğruysa. Ekranların teknolojisi konusunda nasıl geliştirmeler yapılır o noktada tahmin yapmak oldukça zor. Zaten S8 serilerinde en yüksek ekran teknolojileri kullanılmışken yeni seride daha ne gibi değişikliklerin yapılabileceği de bir başka tartışma konusu.

Galaxy S9
Galaxy S9 nasıl olacak

Telefon Boyutu Sabit Kalabilir

Galaxy S9 akıllı telefonlarıyla ilgili olan bir başka iddia ise telefonun boyutları. Samsung Galaxy S8 akıllı telefonlarında kullandığı özel tasarım ve artırılmış ekran gövde oranları sayesinde telefonların boyutlarında çok değişiklikler olmasa da telefonun ekran kapasitesi artırılmıştı. Galaxy S9 akıllı telefonlarında da aynı yapının kullanılacağı düşünülüyor. Bu yapıda markanın telefonun boyutunu yine hemen hemen aynı tutacağı fakat yine bu seride olduğu gibi ekran kısmının daha geniş olacağı belirtiliyor. Hatta bu iddialara bakacak olursak tamamen çerçevesiz ekranların bile mümkün olduğunu söylemek gerek.

Parmak İzinin Konumu Değişebilir

Samsung uzun süre sonra bir ilke imza attı ve hemen her seride yer verdiği fiziksel Home tuşuna veda etti. Bu durumda parmak izi okuyucular ise birçok markanın standartlarında olduğu gibi arka kısma taşındı. Kameranın hemen yanında yer alan parmak izi okuyucuların konumu uzun süre bu konuda tartışmalara bile neden oldu. Hatta arka kısımda kamera yanında kullanılan parmak izi sensörünün kullanılmasının kamera camlarını kirleteceği ve bunun için akıllı telefonun kullanıcılara bir uyarı da göstereceğini de biliyoruz. Galaxy S9 sersinde de parmak izi okuyucu sistemlerinde değişimler yapılacağı konuşuluyor. Akıllı telefonun bu serisinde en azından kameralardan biraz daha uzak bir parmak izi yerleşiminden söz etmek mümkün olacak gibi.

Şu an için Galaxy S9 konusunda ilk konuşulan bilgiler bunlar. Samsung’un yeni telefonun çalışmalarına başlaması için çok uzun süre beklemeyeceği ise kesin. Üstelik marka Galaxy S8 serilerinde beklediği başarıyı da elde edecek olursa akıllı telefon devinin Galaxy S9 modellerinin hazırlıklarına çok daha hızlandıracağı düşünülüyor.

Yorum yapın