Facebook Videoları Nasıl İndirilir

Facebook Videoları Nasıl İndirilir

Günlük hayatımızda büyük bir yer kaplayan Facebook pek çok anlamda da bizlere yardımcı olmakta. Oldukça geniş konular sayesinde bilgi sahibi olmamızı sağlayan ve pek çok bilgiyi de diğer kullanıcılara aktarımınızı da sağlayan bu sosyal ağda pek çok video bizlere hizmet etmekte.

Özelikle daha önce Facebook hesabımıza yüklediğimiz ve daha sonra kaybettiğimiz videolarımızı Facebook üzerinden tekrar mobil cihazımıza kayıt edebiliriz. Etiketlendiğiniz veya sizi ilgilendiren videoları kayıt edebilir. Ya da farklı konular üzerinde yapılan videoları (örneğin: pratik bilgiler veya el işi gibi videoları) kaydederek gerektiği zaman izlenip kullanılabilir.

Farklı yöntemler ile videoları indirmek mümkün. Bunlardan en kolay yöntemi ise videonun bulunduğu sayfaya giderek videoyu açınız ve sayfanın üst kısmında bulunan (adres çubuğunda) https://www.facebook.com ile başlayan adres bölümünün www bölümünü silere ‘m’ yazılması mobil siteye yönlendirilmesini sağlar. Böylelikle videoyu mobil cihazınıza uygun hale gelir. Daha sonra ortada bulunan video oynatma tuşuna basarak videoyu oynatın. Ardından da sağ tıklayarak ‘ video olarak kaydet ‘ seçeneği seçildiğinde video tarayıcınızın belirlediği yere kaydediliyor.

Eğer bu yöntem işinize yaramaz ise Facebook videolarını indirebilmeniz için özel olarak tasarlanmış pek çok uygulama mevcut. Kullanımız ve ulaşımı oldukça basit olan bu uygulamalar için. Yapmanız gereken tek şey google play storeye girerek arama çubuğuna ‘facebook video indirme‘ yazmanız yeterli. Ardından çıkan pek çok programlardan birini seçip telefonunuza indirin. İndirme işlemi gerçekleştikten sonra uygulamayı açın. Orada sizi yönlendirerek facebook’a girmenizi sağlayacak bir buton olacak. Facebook’a girdikten sonra istediğiniz videoyu kolaylıkla mobil cihazınıza indirebilir veya daha sonra lazım olur diyerek saklayabilirsiniz. Ayrıca bazı uygulamalar da toplu indirme seçeneği ile ardı ardına video indirebilme olanağı sağlıyor.

Yorum yapın