Epilasyon Teknolojisinde Devrim Niteliğinde Cihazlar

Kıllarınızdan tamamen kurtulmak istiyorsanız bu evrede tercih etmeniz gereken en mantıklı yöntemlerden birisinin lazer epilasyon yaptırmak olduğunu söyleyebiliriz. Epilasyon alanında kullanılan teknolojinin her geçen gün gelişmeye devam etmesiyle artık birçok ürünün kullanılmaya başlandığını görebiliyoruz. Biz de sizlere bu alanda görebileceğiniz en fazla kullanılan ve son teknoloji ile üretilen cihazları paylaşacağız.

Alexandrite Lazer

Lazer teknolojisi alanında en uzun süredir kullanılan cihazlardan birisinin Alexandrite lazerler olduğunu söyleyebiliriz. Bu lazer modellerine genellikle kısaca “Alex” denilmektedir. Yöntem diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre biraz eski bir yöntem olarak duruyor olsa da hala çok fazla kullanılmaktadır. Cihazın beyaz tenli olan ve kalın kıl köklerine sahip kişilerde çok etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Ütüleme (Diode) Lazer

Diode lazer epilasyon seçeneği bu alanda karşınıza en fazla çıkma ihtimali olan lazer epilasyon cihazları arasında yer almaktadır. Genellikle “en gelişmiş lazer cihazı” şeklinde lanse edilir. Ütüleme lazer yönteminin bu kadar yaygın olmasının en temel sebepleri arasında her cilt tipine uygun olması yer almaktadır. Aynı zamanda yanık oluşturma ihtimali çok düşükken her kıl yapısına da uygundur. Aynı zamanda bu yöntemde uzun dalga boyları kullanıldığı için diğer yöntemlere göre bir tık daha iyi sonuç verme özelliği vardır.

ND: Yag Lazer

ND: Yag lazer yöntemlerini çok büyük bir ihtimalle daha önceden duymadınız. Bu yöntemin duyulmamasının en büyük sebebi ise; gerçekten eski bir yöntem olmasıdır. Bu yöntemin artık birçok merkezde kullanılmadığını söyleyebiliriz. Fakat gelişmekte olan lazer teknolojisinde ilk adımlardan birisi olarak çok önemli bir yere sahiptir. Yöntemin tutmamasının sebebi ise; acılı ve ağrılı bir yöntem olarak dikkat çekmesidir. Lazer cihazı koyu renkli tenlerde tercih edilirken çok acıttığı söyleniyor ve yanık riskinin de oluşma ihtimali yer almaktadır.

Buz (Soprana Ice) Lazer

Teknoloji denilince sizin de aklınıza direk son çıkan cihaz geliyor olabilir. Lazer epilasyon teknolojisinde son çıkan cihaz ise Buz (Soprana Ice) lazer şeklindedir. Lazer bütün kıl ve cilt tipleri için uygun olma özelliğine sahiptir. Bu yüzden özellikle Diode lazer yöntemine çok büyük bir rakip olduğunu söyleyebiliriz. Aslında bu lazer tipi Diode lazer tipinin biraz daha gelişmiş halidir. Üretici firmaları bile aynı. Cihazın en önemli özelliklerinden birisi ise; her mevsim başarılı bir şekilde yapılabiliyor olmasıdır. Genellikle yaz aylarında lazer epilasyon pek önerilmez. Fakat bu cihazda öyle bir sorun yaşanmıyor. Aynı zamanda soğutmalı sisteme sahip olduğu için acıyı da çok az hissedersiniz.

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazlarında Yenilemeye Gidiliyor

Lazer epilasyon alanında yıllardır vazgeçilmeden kullanılma özelliğine sahip olan alexandrite özellikle son yıllarda çok fazla eleştiri almaya başlamıştı. Bu eleştirilerin ardından cihazın üreticileri yenileme yapma yoluna gitmeye karar verdi. Bu evrede özellikle Lutronic markası tarafından üretilmiş olan Clarity Alexandrite lazer teknolojisinin çok iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Bu cihazın büyüyen tedavi başlığına sahip olması uygulama süresinin büyük oranda kısalmasına yardımcı oluyor. Bu durum uygulamayı yaptıran kişiler için bir kazanç sunarken uygulamayı yapan merkezler, hastaneler ve klinikler için de zamandan tasarruf sağlarken daha düşük maliyet oluşturacaktır. Aynı zamanda soğuk üfleme işlemi direk olarak cilde yapılacağı için uygulama yapan kişiler daha az acı hissedecekler.

Alexandrite teknolojisinde bu yenilik dışında farklı yeniliklerin olduğunu da görüyoruz. Yıllardır kullanılan markalardan olan Candela ve Cynosure yılların verdiği tecrübesi sayesinde bir yeniliğe gitmeden piyasada yer alıyorlardı. Fakat onlarında birkaç yıl içerisinde piyasadan geriye düşme ihtimallerini gördükleri için yenilenmeye gitmesi bekleniyor.

Yorum yapın