En Ucuz Samsung 4K Televizyon Serileri

Son dönemin televizyon teknolojilerinde en çok tercih edilen modelleri 4K televizyon serileri olarak dikkat çekmekte. İlk etapta çok pahalı televizyon serileri olarak gösterilse de kısa süre içerisinde teknolojinin gelişmesi ve 4K TV serilerinin de artış göstermesi ile beraber söz konusu televizyonların fiyatlarının da yavaş yavaş düşmeye başladığını da söylemek yanlış olmaz. Kısa süre içerisinde standart LED televizyon serilerini görmeye başlamışken bu alanda en çok Samsung 4K serilerinin de öne çıktığını da söylemek gerekiyor. Peki Samsung 4K Televizyon serilerinin içerisinde en düşük bütçeli olan televizyonlar hangileri? Daha detaylı olarak bakalım.

Samsung 40JU6070 Serisi

Samsung 4K Televizyon modelleri içerisinde en ucuz olan modellerden biri olan serisinin özelliklerini ele alalım.

Tasarım: Tasarım konusunda genel olarak Slim bir seri kullanıldığını söylemek gerekiyor. Oldukça ince yapısı ile beraber dikkat çeken modelin ikili ayak destek sistemlerinin de kullanıldığını da söylemek gerekiyor. Bunun dışında genel tasarım de alışılagelmiş olan dikdörtgen tasarım sistemi kullanılıyor.

Ekran Özellikleri: Ekran tipi olarak LED olarak gelen serinin ekran boyutu ise 40 inç. Samsung 40JU6070 serisinde 40 inç ekran boyutu ölçü olarak ise 102 cm değerine eşdeğer olarak gösterilmekte. Ekran çözünürlüğü konusunda 4K değeri sunan serinin yenileme hızı ise 50 Hz. Picture Quality Index ekran yenileme sistemi kullanılan televizyonda haliyle çok daha akıcı bir görüntü elde edildiğini de belirtelim. Otomatik Motion Plus, PurClour gibi ekstra teknolojileri de bulunduran ekranların bu özelliklerle beraber serinin oldukça kaliteli bir televizyon serisi olduğunu da söylemek gerekiyor.

Teknik Detaylar: Ekran özellikleri bir kenara dursun seride yer alan teknik detaylarda ise 4 çekirdek işlemci Tize işletim sistemi ve WİFİ desteği gibi destekler dikkat çekiyor.

Fiyatı: Samsung 4K serileri içerisinde en ucuz serilerden biri olan modelin fiyatı 1.900 – 2.000 TL aralığında.

Samsung 4K Televizyon

Samsung 40KU7000

Samsung 4K serileri içerisinde biraz daha üst bir modele geçelim. Hemen tasarım özellikleri ile başlayalım.

Tasarım: İnce ön çerçevesi ile beraber gelen modelin tasarım konusunda oldukça ideal serilerden biri olduğunu söylemek gerekiyor. Genel olarak yine ince Slim modellerden biri olan televizyonda Metal Gri renk seçeneği bulunuyor. Ön çerçevenin metal gri rengi ise şık bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca televizyonun Y şeklinde ve metal olan tek bir destek ayağı bulunduğunu da belirtelim.

Ekran Özellikleri: Ekran özellikleri konusunda 43 inç ekran boyutu ile beraber gelecek olan serinin farklı ekran boyutu seçenekleri de bulunuyor. Fakat ekran boyutu seçimlerine göre fiyatların değişiklik gösterdiğini de ekleyelim. Genel olarak bu modelde 109 cm ekran boyutu ile gelen serinin çözünürlük değeri de yine 4K.

Yenileme hızı 60 Hz olarak seride ekstra olarak HDR, HDR Premium, Active Crystal Color, Kenar LED aydınlatma sistemleri gibi teknolojilerde yer alıyor. Haliyle modelin Samsung 4K Televizyon serileri içerisinde beğeni toplayan modellerden biri olduğunu da söylemek gerekli.

Teknik Özellikler: Ekran özelliklerine ek olarak Smart TV modellerine de örnek olan seride Samsung Smart TV özellikleri yer almakta. Web tarayıcı, WİFİ desteği gibi.

Fiyatı: Bu seride yine Samsung 4K Televizyon serileri içerisinde en ucuz olan modellerden bir tanesi olarak biliniyor. Ürünün fiyatı ise 2.200 – 2.400 TL arasında. Tabi ekran boyutuna göre bu rakamların değişebildiğini de ekleyelim.

Samsung 4K Televizyon

Samsung 48JU6410

Geçelim biraz daha iyi bir Samsung 4K Televizyon modeline. Yine Tasarımla işe başlayalım.

Tasarım: Serinin tasarımı bir önceki modellerden çok farklı değil. Fakat bu seride renk kısmında tam olarak gümüş bir renk seçeneği sunulduğunu belirtelim. Ayrıca Samsung’un hemen hemen tüm Samsung 4K Televizyon serilerinde tercih ettiği kasa tiplerinden biri olan Slim kasa modeli yine bu seride de korunmuş durumda. Ayak seçeneği konusunda ise bu kez T tipinde biraz daha geniş bir ayak şekli kullanıldığını da hatırlatalım.

Ekran Özellikleri: Ekran özellikleri konusunda seri LED panel ile beraber gelmekte. Düz ekran tipi ile gelen serinin ekran boyutu ise 48 inç yani 122 cm. Bu modelde ekran boyutu olarak maksimum olarak ise 55 inç serisi bulunmakta.

Tabi fiyatta ona göre artış gösteriyor. Yine 4K çözünürlükte olan serinin ekran yenileme hızı 1000 fakat gerçek yenilemesi ise 50 Hz olarak öne çıkıyor. Otomatik Motion Plus teknolojisi, Contrast Enhancer, Micro Dimming Pro, PurColour teknolojisi gibi ekran teknolojilerinin de yer aldığı modelde Dinamik kontrast değeri olarak ise Mega Dynamic Contrast teknolojisini de sunduğunu belirtelim.

Teknik Özellikler: Samsung 4K Televizyon serileri içerisinde yine akıllı televizyon serilerinden biri olan akıllı televizyonun Smart Hub ve Smart View 2.0 serisi sunduğunu da belirtelim. Ayrıca WİFİ desteği yine bu seride de yer almakta.

Fiyatı: Samsung 4K Televizyon serisi içerisinde bu serinin 2.300 TL gibi bir rakamla başladığını da belirtelim. Ekran boyutu seçimine göre fiyat artış göstermekte.

Samsung 4K Televizyon

Samsung 50JS7200

Samsung 4K Televizyon serileri içerisinde en çok tercih edilen modellerden biri olan serinin özellikleri ise şöyle;

Tasarım: Tasarım konusunda 50 inç giriş ekran boyutu olan 127 cm ekran boyutu karşımıza geliyor. Bunun dışında LED panel ekran ve Düz ekran ile beraber gelen serinin ekran yenileme hızı ise 1400 değerlerinde. PurColour ve Nano Kristal renk teknolojisi gibi birçok yeni seri Samsung teknolojisine sahip olan televizyonun görüntü kalitesi bir hayli yüksek.

Teknik Özellikleri: Yine Smart TV olan televizyonun tek eksiği ise 3D desteğinin bulunamaması. Samsung bir üst segment için 3D desteği sunsa da bu seride 3D desteği bulunmamakta. WİFİ ve uygulama yükleyebilme özelliği de dikkat çeken bir diğer detay.

Fiyatı: Fiyat konusunda ise serinin 50 inç giriş modeli 3.300 TL rakamından başlayarak artış gösteriyor. Bir diğer 55 inç modelde fiyatın 4.000 TL aralığına kadar yükseldiğini de ekleyelim. Samsung 4K Televizyon serileri içerisinde ise bu rakamlar oldukça kabul edilebilir rakamlar. Şimdi biraz daha üst segment bir televizyona haliyle biraz daha yüksek bir fiyat aralığına geçelim.

Samsung 4K Televizyon

Samsung 55JS9000

Yavaş yavaş biraz daha üst seviye olan modellere geçmeye başlayalım. İlk modellere göre biraz daha üst seviye bir model olan Samsung 55JS9000 serisi de tam da bu modellerden birisi.

Tasarım: Tasarım konusunda bu seride farklı bir tasarım benimsenmiş durumda. Artık Flat yani Düz bir ekran kullanımı yapılmayan seride kavisli Curved ekran kullanımı yapılıyor. Kavisli ekran teknolojisinin sunulduğu ana modellerden biri olan serinin 55 inç ekran boyutu ise giriş ekran boyutu. 140 cm gibi bir değeri olan ekranların yine 4K çözünürlük değeri sunduğunu da ekleyelim.

Kavisli olması ile beraber çok daha net bir görüntü sunan televizyonların 1200 ekran yenilme hızı 100 Hz ise gerçek yenileme hızı bulunuyor. Otomatik Derinlik özelliği, Nano Kristal renkler, PurColour Teknolojisi, SUHD Remastrening motoru, UHD Dimming Pro gibi ekran teknolojileri de televizyon ile beraber gelmekte.

Teknik Özellikler: Bu seride daha önceki Samsung 4K Televizyon modellerinden farklı olarak Samsung 3D imkanı ve 2D görüntüleri 3D görüntülere dönüştürme teknolojisi gibi teknolojilerde kullanılıyor. Ayrıca Smart TV özellikleri de yer alan seride uygulama yükleme gibi ayrıcalıklarda bulunuyor.

Fiyatı: Hem kavisli ekran olması hem de 4K olması fiyatı elbette biraz arttırıyor. Fakat Samsung 4K serileri içerisinde özelliklerine bakacak olursak 7.800 TL gibi bir rakamı bulunan televizyonun bu alanda ideal fiyatlı serilerden olduğunu da söyleyebiliriz. Benzer modeller 10.000 TL üzerinde satılıyor.

Samsung 4K Televizyon

Yorum yapın