En İyi 5 Oyuncu Klavyesi Tavsiyesi 2019

Farklı özellikleriyle ön plana çıkan klavyeler, son zamanlarda gelişen E-Spor arenasındaki birçok oyuncunun eşsiz bir deneyim yaşamaları, her zaman hakim olmaları ve kaliteli kullanımın yanı sıra; ergonomik tasarıma da sahip olmalarını belirledikleri ekipmanlarla ön plana çıktıları görülmektedir. Klavye, bir sistemin en ucuz parçası olarak görünse de, oynadığınız oyunlarda en iyi hakimiyeti sağlamanız ve en kaliteli zamanları geçirerek aradığınız başarıya ulaşmanızdaki asıl anahtardır. Klavye, üzerindeki tuşların basma yoğunluğundan ışıklandırmasına, sizlere sunduğu bilek temasından farklı isteklerinizin tamamını karşılayacak temel unsurların yanı sıra; bir de oyuna göre değişiklik gösteren ve ne kadar yoğun kullanacağınıza bağlı olarak değişen yapıları da sunmaktadır. 2019 En İyi Oyuncu Klavye Tavsiyelerine geçmeden önce, bir klavye seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve hangi özelliklerin önemli olduğunu paylaşacağız.

Oyuncu Klavyesi Alınırken Nelere Dikkat Edilir?

E-Spor arenasında boy gösteren oyuncular yıllık binlerce, belki de milyonlarca dolar para kazanıyorlar. Bu nedenle, özellikle Online oyunlara olan bakış açısının değiştiği şu günlerde bir yerden başlamak isterseniz, klavye seçimi ilk ihtiyacınız olacaktır. Oyuncu klavyesi seçerken dikkat etmeniz gereken başlıca unsurlar şu şekildedir;

– Oynayacağınız oyunun türüne göre seçim yapmak,

– Alacağınız klavyenin markasının bilindik olması,

– Fiyat/performans unsurlarını karşılayacak nitelikte olması,

– Işıklandırmasının yeterli düzeyde olması gibi etkenler en önemli olanlarıdır.

Özetleyecek olursak, klavyelerde oynayacağınız oyuna göre ek ekranlar ve ek tuşlar yer almaktadır. Bunun yanı sıra; WASD tuşları veya yön tuşlarının farklı renklerde ve dokudaki malzemelerden üretilmesi sonucunda daha rahat bulmanız sağlanabilirken; marka değeri yüksek olan klavyeler alarak da, uzun süreli kullanım sağlamanız olağandır. Ayrıca hangi markanın klavyesini alırsanız alın, fiyatına değer bir performans sunup sunmadığını anlamanız gerekecektir.

2019 En İyi 5 Oyuncu Klavyesi Tavsiyesi olarak sizlere alabileceğiniz en iyi klavyeleri sunuyoruz.

– Logitech G810 Orion Spectrum

Işıklandırma konusunda olağanüstü bir deneyim sunan, her zaman sağ tarafında bulunan ekranla da mekanik dokuya ulaşabileceğiniz Logitech G810 Orion Spectrum klavyesi, en fazla tercih edilen modellerin başında gelmektedir.

– One-Up K8

Ergonomik bir yapıya sahip olan One-Up K8, su geçirmez yapısı ve uygun fiyatıyla ön plana çıkmaktadır. Ayrıca uzun süreli kullanımlar için kavisli bir yapıda olmasıyla hem bilek ağrısı çekmemenize, hem de rahat kullanmanıza imkan tanıyacaktır.

– Razer Blackwindow Chroma V2

Özel üretim olarak sunulan Razer Blackwindow Chroma V2, hem 80 milyon basıma kadar garanti vermesi, hem de oldukça rahat bileklik bölümüne sahip olması sayesinde, uzun süreli kullanımlarda bile problem yaratmamaktadır.

– Corsair K70 Rapidfire 1

En kaliteli oyun ekipmanlarını üreten Corsair K70 Rapitfire 1, anti-ghosting desteği sayesinde, tüm tuşlara tam hissiyat sunarak, hata payınızı sıfıra düşürüyor. Ayrıca gelişmiş macro desteğiyle de, istediğiniz her atamayı sorunsuzca yapmanızı sağlıyor.

– Logitech Pro Mekanik

Geliştirilmiş oyun deneyimi sunan Logitech Pro Mekanik, yanlışlıkla basma ihtimaliniz olan tuşları deaktif etmenize destek sunarken, ışıklandırma sistemiyle de fark yaratıyor.

Yorum yapın