En iyi Led Ampuller (Dikkat Edilmesi Gerekenler)

En iyi Led Ampuller (Dikkat Edilmesi Gerekenler)

Günümüzde tasarruf yapabilmek için evimizde kullandığımız birçok eşya da maksimum tasarruf sağlayan eşyalar seçmekteyiz. Bunların başında elektriği fazlasıyla tüketen ve sık kullandığımız eşyalar gelirken evlerde TV lerden sonra en çok kullanılan eşya tasarruflu ampullerdir. Eski sistem de kullanılan bu tasarruflu ampuller yerine son zamanlar da kullanılan hem ekonomik hem de daha uzun ömürlü olan Led Ampuller her evde kullanılmaya başlanmıştır. Led ampuller eski ampullere göre elektrik tüketiminin azalmasını sağlarken uzun süre kullanımı sayesinde sürekli ampul değiştirilmesinin de önüne geçerek ayrı bir tasarruf sağlanmış olur.

Led Ampul Alınırken Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

            Öncelikle LED ampulü alırken dikkat etmeniz gereken nokta kullanacağınız yerin büyüklüğü ve kullanılan Avizenin yeridir. Bunlara dikkat ettikten sonra alacağınız Led Ampul’ün Lümen değerine dikkat etmeniz gerekmektedir çünkü eskiden kullanılan ampuller de vat değeri baz alınırken Led ler de ise lümen değeri dikkate alınarak ampul’ün vermiş olduğu parlaklık ölçülebilir. Lümen değeri yüksek olan LED Ampullerin parlaklık değeri daha yüksektir buna rağmen vat değerleri düşük olduğu için harcanan elektrik miktarı da buna paralel düşmektedir. Led Ampuller 1 vat’ta 100 lümen kullanırken ortalama 1 m2 için kullanılması gereken de 100 lümendir. 25 m2’lik bir odaya 2500 lümenlik bir Led Ampul yeterli olacaktır.

Alınabilecek en iyi Led Ampuller

1-Philips CorePro LED Lamba

            Led Ampul piyasasının en çok tercih edilen ve fiyat performans açısından inanılmaz bir oran yakalamış olan Philips CorePro diğer Led Ampullere göre lümen/wat performansında da büyük üstünlük göstererek en çok tercih edilen Led Ampuller de birinci sırayı kapıyor.

2- GE Bright Stik LED Lamba

            Philips’e göre tek eksiği ısındığında parlaklığının azalması olan GE Bright Stik Led Lamba’ da şık tasarımlarıyla ön plandayken sıkça tercih edilen bir diğer Led Ampul olarak 2’nci sırada yer alıyor.

3- GLOW WORM LED Lamba

            Ülkemizde sıklıkla kullanılan bir ürün olan Glow Worm Led Lamba’nın görsel özelliği olarak dikkat çekici yanı bulunmasına rağmen performans olarakta gayet başarılı bir yerde bulunuyor. Özellikle migroslarda satılması ile ülkemizde çokça rağbet gören Glow Worm Led Lamba en çok tercih edilen Led Ampuller arasında 3’üncü sırada yer alıyor.

Yorum yapın