En iyi 5 arama (ses) kayıt programı (İOS)

En iyi 5 arama kayıt programı (İOS)

Neden arama kayıtlarına ihtiyaç duyulur ?
Önemli bir konuşmanın ardından konuşma detaylarını hatırlamak için,belgelendirmek için ya da tekrar tekrar konuşmaya ulaşabilmek için. Bu örneklerler elbette arttırılabilir. İOS olunca bu biraz sınırlandırılabiliyor ve maliyet olarak da kimi zaman biraz pahalıya patlayabiliyor fakat belirlenen ve sevilen bazı güzel programlarda mevcut.

Konu İOS olunca GooglePlay’de olan veya indirilen her uygulama,program Iphone için uygun olmayabiliyor. Bunun için AppStore’da bulunan ve indirilme oranları yüksek olan 5 arama kayıt programını burada paylaşacağız.

1) Call Recorder – IntCall

Bu uygulama TeleStar tarafından yapılmıştır. IntCall uygulaması diğer uygulamalar ile aynı işlevi görür. iOS cihazlarda hemen arama kaydına izin vermediğinden  bu uygulamalar sunucudan alıcıya bir VoIP araması yapar ve daha sonra aramayı görüşme sırasında telefonunuza bağlar. Bu bağlama sonucunda konuşmalarınızın kaydedilme aşaması gerçekleşir.

IntCall’ın programı oluşturulan bu konuşmaları sunucularında kaydetmez. Dosyaları geçici olarak sunucularına kaydeder. Yani yalnızca telefonunuza indirilene kadar.

IntCall kullanımı aslında basittir. Uygulamayı indirdiğinizde çeviricinin olması büyük kolaylık sağlıyor zaten. Bu tür uygulamalar, numara iletmeyi destekler, yani gerçek numaranız (kullanılan kayıtlı numara) alıcının arayan kimliği üzerinde rahatlıkla görüntülenir.Elbette bunun olmasını istemezseniz numaranızı gizlemeyi de tercih edebilirsiniz.

Çevirici ekranında ülke kodları kolayca bulunabilir. 5 -50 dolar arası  kredileri satın alabilirsiniz. Belirli bir ülkeye çağrı yapmak için dakika başına ne kadar maliyet olacağını da gösteren bir fiyat listesi mevcuttur.

IntCall uygulamasında size arama geçmişini gösteren menüler de vardır. Ayrıca kaydedilen ses dosyaları, paylaşım sayfasında desteklenen birçok uygulama aracılığıyla da aktarılabilir.

Call Recorder

Call Recorder uygulaması aslında  IntCall’a oranla daha yalın,temiz bir görünüm sunar kullanıcıya. İşlevsel olarak ise çok farklı değiller.

Bu programda kredi yerine arama yapmak için sanal para kullanır.

Her ülkeyi aramak için ne kadar harcama yapacağınıza dair bir liste bu programda mevcut değildir. Geçerli bir telefon numarasını aradıktan sonra aşina olacaksınızdır.

Kayıt kalitesi tatmin edicidir. Elbette her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada kimi zaman sorunlar çıkabiliyor. Wİ-Fi kullandığınız anlarda bağlanma hatası verebiliyor fakat mobil veri kullandığınız taktirde her hangi bir sorun çıkmıyor.

WeTalk Pro

WeTalk Pro’nun arayüz tasarımı pek fazla iyi değildir ancak genel olarak  iyi çalışan bir programdır. Kredi yukarıda verilen uygulama gibi sanal para kullanımı üzerine olmadığı için satın alma işlemi basittir. Bir dolar ve yüz dolar değerinde arasında kredi herhangi bir yerde satın alınabilir  ve yeniden yükleme  uygulama içi satın alma yoluyla ya da PayPal ve  AliPay yoluyla kolaylıkla yapılabilir.

Yukarıdaki uygulamaya benzer şekilde hatalar verdiği de oluyor. WeTalk Pro bir Wi-Fi ağına bağlandığınızda  telefon görüşmesi yapmayı reddedebilir ancak bu çağrıyı mobil veri ile hatasız yapabilirsiniz.

Tabi ki olumsuz yönü yok diyemeyiz  bu uygulamanın tüm aramaları varsayılan olarak kaydetmediği için “Kaydet” düğmesine manuel olarak basmayı unutmamanız gerekir.

Call Recorder – Record Phone Conversations

Benzer isimli bir uygulama daha. Ama bu sizi şaşırtmasın App Store’da bunlara benzer çok daha fazla program mevcut durumda.

Bu adlar kullanıcıların daha rahat anlaması (ulaşması ) için genel olarak “çağrı kaydedici” veya “telefon araması kaydet” araması yapıldığında kolayca bulunabilesi amaçlanır. Bu diğer uygulama mağazalarında da olduğu gibi yaygın bir arama motoru optimizasyon tekniğidir.

Bu uygulama David Kang tarafından tasarlanmıştır. Önerilen diğer uygulamalara  göre çok daha iyi tasarlanmıştır. Anlamak ve kullanmak da oldukça kolaydır.

TextFun – Unlimited Text + Calls

Görünüm olarak çok da fazla çağrı kaydetme programı gibi görünmüyor. Bunun nedeni ise TextFun’un aynı zamanda bir anlık mesajlaşma aracı olmasından kaynaklanıyor. Bu programda da arama ekranında arama kaydını manuel olarak etkinleştirmeniz gerekmektedir. TextFun ayrıca, sanal para olarak “coins” kullanımını da destekler.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın