Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonu Posh Mobile Micro X

Akıllı telefonlarda yeni trend telefonların ekranlarının giderek büyütülmesi. 4 inç ekran boyutu ile başlayan akıllı telefonlarda şimdilerde standart olarak 5 inç boyutlar ve 6.4 inç gibi oldukça yüksek phablet ekran boyutları dikkat çekiyor. Geniş ekranlı akıllı telefonların daha çok tercih edilmeye başladığı pazarda istisnalarda yok değil. Posh Mobile Micro X serisi de bunlardan bir tanesi. Dünyanın en küçük akıllı telefonlarından biri olan Posh Mobile Micro X serisi diğer akıllı telefonlardan ayrılan birçok özellikle dikkat çekiyor.

 

Posh Mobile Micro X serisinin en büyük özelliği tabi ki telefonların dünyanın en küçük ekranlı akıllı telefonu modelleri arasında olması. Oldukça mini bir ekran boyutuna sahip olmasına karşın oldukça kolay kullanımı olan akıllı telefonun özelliklerine geçelim.

Mini Ekran, Mini Boyut

Telefonun ekran boyutu oldukça küçük. Sadece 2.4 inç ekranlara sahip olan akıllı telefonun standart akıllı telefonların yarısından bile daha küçük ekranlara sahip olduğunu görebiliyoruz. Ekran boyutunun yanı sıra ekran teknolojisinin de LCD ekran olduğunu belirtelim. Bu kadar küçük ekran boyutuna sahip olması ile beraber LCD panellerin oldukça yeterli gösterildiği telefonlarda çözünürlük değeri ise VGA olarak açıklanmış. Ekran kısmında çizilmeye karşın cam dışında ekstra herhangi bir özellik de yer almıyor.

Posh Mobile Micro X Giriş Seviyesi Özelliklere Sahip

Ekran konusunda en mini boyutlara sahip olan akıllı telefonun teknik özellikleri de giriş seviyesinde olduğu. Teknik özellikler konusunda giriş seviyesinde olan modelde ilk dikkati çeken teknik detay ise MediaTek 6572M işlemcileri. Genelde akıllı telefonlarda fiyatı aşağı çekmek için kullanılan işlemcinin sunduğu hız değeri ise 1 GHz olarak açıklanmış.

Çift çekirdekli ve 1 GHz işlemci bu seri içinse oldukça yeterli. Her ne kadar akıllı saatlerde bile daha yüksek işlemcilerle karşılaşabiliyor olsak da bu serinin de akıllı saat boyutlarına yakın olduğunu düşünürsek işlemcilerde yeterli. İşlemci performansı dışında akıllı telefonun RAM bellek miktarı ise 512 MB olarak açıklandı. Yine RAM konusunda da giriş seviyesini pek fazla geçmeyen bir telefon ile karşı karşıyayız.

Posh Mobile Micro X

İşletim Sistemi ve Kamera Tercihleri Nasıl?

Android işletim sistemine sahip olan Posh Mobile Micro X akıllı telefonları Android’in eski sürümlerini kullanıyor. Telefonda Android 4.4 sürümünü görüyoruz. Güncelleme desteği konusunda ise modelin bundan sonra güncellemeler almaya devam etmeyeceğini belirtelim. Bundan sonraki sürümlerde de Android 4.4 serisi Kit Kat işletim sistemine yer verilecek. Kamera kısmında ise çok düşük bir performans görüyoruz. Arka kamerada 2 MP değerinde bir kamera kullanan telefonun ön kısmında ise VGA çekim yapan ön kamera yer alıyor. Yani kamera konusunda da standartların altında bir model görüyoruz.

Çift SIM Desteği ve Pil Kapasitesi Detayları

Posh Mobile Micro X modelinin en güzel özelliği ve belki de tek avantajlı özelliği 4G desteğinin bulunması. 2 SIM kart kullanılabilen model olan akıllı telefonda iki SIM kart içinde 4G desteği veriliyor. Son olarak telefonun şarj konusunda bahsedelim. Şarj konusunda 650 mAh değerinde piller sayesine çok kısa sürede şarj olan akıllı telefonun pillerinin uzun süre dayanabildiği de belirtiliyor. Fakat bu sürenin ne kadar olduğu hakkında net bir bilgi verilmiş değil.

Posh Mobile Micro X

Posh Mobile Micro X Çıkış Tarihi ve Fiyat Aralığı

Tüm bu özellikleri ile beraber dünyanın en küçük akıllı telefon serileri içerisinde yer almaya hak kazanan akıllı telefonun son avantajı ise fiyatı. Şu an için satışta olan akıllı telefonun ülkemizde doğrudan satışı henüz bulunmuyor. Birçok ülkede satışa çıkması beklenen akıllı telefonun ülkemizde de satışa çıkabileceği belirtiliyor. Fakat bunun içinde bir açıklama yok. Telefonun yurt dışı satış fiyatı ise sadece 55 dolar. Çift SIM kart desteği ile beraber fiyatının bu derecede olması modelin epey bir beğeni toplamasını da sağlayacak gibi gözüküyor.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın