Dualshock 4 Pc’ye Nasıl Bağlanır?

Dualshock 4 Pc’ye Nasıl Bağlanır?

Günümüzde hemen hemen herkesin evinde bir oyun konsolu mevcuttur. Xbox ve Playstation bu konuda sürekli rekabet ve yarış halindedir. Playstation 4‘ü birçok yenilik ile birlikte piyasaya süren Sony Playstation4 sistemi ile kullanıcıların gönlüne taht kurmuştur. Birçok kişi tarafından da Playstation 4 oyun konsolu olarak tercih edilmiştir. Peki ya Playstation 4’ümüzde dualshock’umuzu kullanarak rahat rahat oyun oynarken dualshock4’ü bilgisayarımıza bağlayıp oyun oynamak mümkün müdür? Bu sorunun cevabı tabi ki evet xbox gibi programsız olmasa bile bu işlem için belli başlı programlar kullanarak dualshock‘umuzu bilgisayarımıza bağlayabiliriz. Nasıl mı? İşte bu sorunun cevaplarını sizler için araştırdık.

Dualshock 4 Bilgisayara Hangi Program İle Bağlanır?

Elbette Dualshock 4‘ün verdiği oyun keyfini deneyimlemek için kesinlikle Playstation 4 sahibi olmanız gerekmektedir. Dualshock 4 günümüz teknoloji ve yazılımı sayesinde sadece Playstation4’ünüze hizmet etmek için bir kenarda durmayacak. Çünkü artık Dualshock4 ile bilgisayarınızda da klavye ve Mouse gibi aparatları kullanmadan oyun keyfini bilgisayarınızda da sürebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için bir program mevcuttur. Bu programı Google arama motoruna “DSWİNDOWS” yazarak bulabilirsiniz.

Ds4windows Programı Nasıl Kurulur?

Ds4windows programını kurmak oldukça basittir. Şu adımları izleyerek gerekli programın kurulumunu yapabilirsiniz.

1- Google ‘ye ds4windows indir yazdıktan sonra ds4 programını indirip Rar dosyasından çıkartıyoruz.

2- Dosyayı Rar’dan çıkarttıktan sonra DS4windows.exe programını çalıştırıyoruz.

3- Program açıldığında dosyalarınızı kayıt etmeniz için size program files ve app data adlı iki yol sunuyor. Size bu adımda App data’yı seçmenizi tavsiye ederiz.

4- Bu adımı tamamladıktan sonra eğer ki bilgisayarınız Windows 7 işletimine sahipse “ınstall 360 driver” butonuna tıklıyorsunuz. Ya da Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıcısı iseniz “ınstall the ds4 driver” butonuna tıklıyorsunuz. Kurulum tamamlandıktan sonra dualshock 4’ünüzü ister ara kablo ile isterseniz bluetooth ile bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

Dualshock 4 Bluetooth İle Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Dualshock 4’ünüzü bilgisayarınıza Bluetooth ile bilgisayarınıza bağlamak çok kolaydır. Bu işlemi yapmak için öncelikle dualshock4’ün üzerinde bulunan PSN ve SHERE tuşlarına aynı anda 3-4 saniye kadar basılı tutuyorsunuz. Dualshock4’ün ışığı yanıp sönmeye başladığı an da bilgisayarınızda şu adımları izliyorsunuz. Ayarlar>cihazlar>Bluetooth penceresi altında “EŞLEŞTİR” butonuna tıkladığınız an da dualshock4 bilgisayarınız ile tanımlı hale geliyor.

Yorum yapın