Ddos Saldırıları İnternetin Geleceğini Nasıl Etkileyecek?

Ddos Saldırıları İnternetin Geleceğini Nasıl Etkileyecek?

Yakın zaman öncesinde bilindiği gibi ülke genelinde internette inanılmaz bir yavaşlama yaşanmıştı. Bu saldırılar ile bilişim uzmanları internetin geleceğinin nasıl olacağı konusunda fikir birliğine vardılar. Bu tür saldırıların günlük hayatı olumsuz anlamda etkileyeceği bilinen bir gerçek haline gelmiştir. Bunun için birçok internet kullanıcısının merak ettiği soru bu tür saldırıların internet erişimlerini ne derecede etkileyeceği konusudur. Son zamanlarda yaşanan DDos saldırıları ile Twitter, Spotify ve Reddit gibi birçok büyük sitelerin DNS servis sağlayıcılığını yapan DYN’nın alt yapısının hedef alındığı bilinmektedir. Bu saldırılar ile birlikte internetin büyük bir bölümünün erişime kapanması sağlandı.

DDos Saldırıları Yakın Zamanda İnternet Erişimini Nasıl Etkileyecek?

Bilişim uzmanlarının yapmış oldukları araştırmalar neticesinde maalesef bu saldırılar yakın zamanda internetlerin güvenliği açısından çok umut verici değil. Bu konuda araştırma yapan bilişim uzmanlarının yakın zamanlarda DDos saldırılarının daha şiddetli halde gelebileceğini belirttiler. Hatta bilişim uzmanları bu saldırılar için yeni bir dönemin başladığını dahi bildirdiler. Bilişim uzmanlarının saldırıların yakın gelecek de daha şiddetli hale geleceğini belirtmelerinin ana nedeni nesnelerin interneti teknolojisini kullanan cihazların sayısındaki inanılmaz artıştan kaynaklanmaktadır.

Nesnelerin interneti, telefonlar ve bilgisayarlar kadar karmaşık bir kullanıma sahip olmayan cihazlar ile sağlanan bir internet erişimi olarak dikkat çekmektedir. Kameralar, lambalar ve detektörler bulundukları alanlardaki interneti çekebilmektedirler. Bu cihazlar son derece korumasız ve basit bir yapıları vardır ancak çevrelerindeki interneti kullanma konusundaki özellikleri oldukça fazladır. Bu özellikte nesnelerin interneti özelliği DDos saldırıları için oldukça önemli bir durumda görülmektedir. DDos saldırıları nesnelerin internetinden aldıkları güçler ile tüm dünya genelinde internetlerin yavaşlamasına ve birçok acil işlerin aksamasına neden olabilecek güce sahiptirler.

Yorum yapın