Android Wear iPhone’da Nasıl Kullanılır?

Android Wear iPhone’da Nasıl Kullanılır?

Android Wear, sürümü google akıllı saatler formatı ile kullanıcının karşısına çıkmıştı. Bu sürüm Samsung Gear Live, Moto360 ve LG G Watch akıllı saatlerinin kullandığı bir sürüm olarak dikkat çekmektedir. Bu sürüm sadece Android cihazlar için çalışmaktaydı. Geçtiğimiz günlerde bir geliştirici sayesinde Android Wear İos işletim sisteminde de kullanılmaya başlandı. Yakın zamanda bu uygulamanın İos İphone işletim sistemlerinde de kullanılacağı açıklanmıştı. Beklenen uygulama Goole Play‘de yayınlanarak kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Android Wear Uygulamasının İphone’da Kullanılma Yöntemleri Nasıldır?

Öncelikle kullanıcılar Android Wear for İos-İphone uygulamasını akıllı saatlerine indirmeleri gerekmektedir. Bu indirme işleminden sonraki aşama ise kullanıcıların App Store‘dan Light Blue uygulamasını İphone’larına indirmeleri gerekmektedir. Bu indirme işlemleri bittikten sonra kullanıcılar Light Blue uygulaması ile birlikte Bluetooth’u açmaları gerekmektedir. Uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan “+” butonuna tıklayarak, ekrana çıkan Blank seçeneği seçilerek kaydet butonuna basılarak işleme devam edilir. Daha sonraki aşamada ise Android Wear’a sahip akıllı saatlerden Android Wear for İos-İphone uygulaması açılır. Kullanıcılar daha önce Light Blue uygulamasında oluşturdukları blank seçeneklerine tıklayarak bunu aktif hale getirmeleri gerekmektedir.

Kullanıcılar eğer ki anlatılan bu işlemleri doğru bir şekilde uyguladılarsa Android Wear’da işlemin onaylanmış olduğuna dair bir uyarı çıkacaktır. Kullanıcılar Android Wear onaylandıktan sonra Android Wear’da tuş kilidi yapmaları uygun olacaktır. Daha sonraki aşamada ise Android Wear’ın ana ekran kilidi yukarı doğru kaydırılarak açılır. Bu işlemi yaparken etkinlik bölümünden kaydırma yapılmaması gerekmektedir. Tüm bu işlemleri başarışı bir şekilde uygulayan ve yerine getiren kullanıcılar artık Android Wear uygulamasını İos-İphone işletim sistemli cihazlarında rahatlıkla kullanabileceklerdir. Yapılan uygulamalardan biri eksik ya da hatalı olduğunda uygulama çalışmayacaktır.

Yorum yapın