Combofix İle Virüsler Nasıl Temizlenir?

Birçok virüs çeşidi vardır ki bunlar bilgisayarlarımıza oldukça önemli zararlar verirler. Yine bazıları fazla zarar vermez ancak kötü niyetli kişilere verilerimizi gönderir. Zarar verenler ise sizin işletim sisteminiz içerisinde yer alan bütün faydalı yazılımlara bulaşmaktadır ve bulaşan yazılımlarda faydalı olan yazılımlarımızı veya fotoğraf, video gibi verilerimizi kullanılamayacak hale getirebilmektedir.

Kullanıcılar ise bu gibi sorunların çözümü için çeşitli antivirüs programlarına başvuruyorlar ancak bazı antivirüsler anlık koruma sağlarken yine de virüsler bulaşabilmektedir. Veya yine bazı kullanıcılar antivirüs yazılımı kullanmıyorlar ve bu durumda bulaşan virüsler için de antivirüs programı kurarak temizlemek çok fayda sağlamıyor. Çünkü antivirüs programları anlık koruma sağlama konusunda çok daha profesyonel çalışıyorlar ve sisteme zaten bulaşmış olan virüsleri ivedi bir şekilde temizleyemiyorlar. Veya temizlerken onlarda faydalı verilere zarar veriyorlar. Combofix ise bu iş için biçilmiş kaftan.

Combofix Nasıl Yüklenir?

Combofix yazılımı sürekli olarak veritabanı güncel olan ve sisteminizdeki virüsleri temizleme konusunda profesyonel bir şekilde çalışan oldukça kaliteli bir virüs temizleme yazılımıdır. Kendisi bir antivirüs programı değildir. Anlık koruma sağlayamaz. Sadece sisteme bulaşmış olan virüsleri temizleme konusunda çalışabilir. Combofix yazılımı indirmek için resmi web sitesine giriş yapın ve en güncel versiyonunu indirin. Yazılımı bilgisayarınıza indirdikten sonra ister güvenli mod ile çalıştırırsınız isterseniz de normal başlangıç modunda.

Combofix Nasıl Kullanılır?

En önemli unsur güvenli mod ile çalıştırmanızdır bunun sebebi güvenli mod içerisindeyken virüs yazılımları aktif olamazlar ve bu sayede kolaylıkla temizlenebilirler, direnç gösteremezler. Sisteminize Combofix yazılımını kurduktan sonra çalıştırın ve güncelleme yapmasını bekleyin. İlk güncelleme ile yeni virüs listesini de sistemine kayıt edecektir. Sistemine kayıt ettikten sonra tarama işlemi başlar. Tarama işlemi verilerinizin yoğunluğuna göre değişim gösterebilmektedir. Sisteminizdeki virüsleri silerken de aşama aşama size belirtir. Silme işlemi bittikten sonra ise size bir rapor.txt dosyası oluşturur ve bunu inceleyebilirsiniz. Bu rapor içerisinde hangi virüslerin hangi dizinlerde bulunduğu ve silinenler listesi olarak size sunmaktadır.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın