Capture Card Nedir, Ne işe Yarar?

Farklı teknolojik aletlerle, evinizde en güzel vakitleri kaliteli ve uygun fiyata yaşamanız mümkün hale geliyor. Capture Card, bu eğlencelerin en güzel tarafı olarak karşımıza çıkıyor. Temel olarak, bir aygıttan diğer bir aygıta görüntü aktarma görevini üstlenmekte olan Capture Card, özellikle akıllı telefonlarınızın ekranlarını daha büyük ekran olan bilgisayar veya HDMI girişi olan TV’lerinize aktarabilme şansını sizlere sunmaktadır. Birçok oyuncu için oldukça ideal bir çözüm olan, keyifli vakit geçirmek için eşsiz bir deneyim sunacak olan bu aygıtla birlikte, telefonunuzdan veya laptopunuzdan açtığınız filmleri de TV’nize aktararak, sorunsuz olarak büyük ekranda izleme şansını elde edebilirsiniz. Capture Card Nedir sorusuna direkt olarak sunulacak bu cevapla birlikte, birçok işlevde kullanılan ve eşsiz bir deneyim sunacak olan, kaliteli ve eğlenceli bir yapıya sahiptir diyebiliriz.

Capture Card Ne İçin Kullanılır?

Genel olarak insanların küçük aygıtlardan büyük aygıtlara görüntü aktarmak için kullandığı Capture Card, aynı zamanda kayıt etme özelliği de sunmaktadır. Telefonunuzdan oynadığınız ve büyük ekranlarda daha keyifli vakitler geçireceğinizi düşündüğünüz oyunların video veya ekran görüntüsü kaydını da sorunsuz biçimde yapmanıza olanak sunmaktadır. Telefonunuzu bir oyun konsolu haline getirmek veya film, dizi izlemek için yeni bir olanağa ulaşmak istediğiniz zamanlarda, problemsiz olarak başarıyı elde edebilirsiniz. Capture Card, bilgisayardan TV’e, TV’den mobil aygıta, mobil aygıttan TV’e gibi her türlü aygıt arasında geçiş sağlamanız için sizlere kolaylıklar sunmaktadır. İstediğiniz en iyi çözümlere ve sunumlara rahatlıkla ulaşmanızı sağlayan basit yapısıyla birlikte, küçük ekranlardan sıkıldığınız zamanlarda büyük ekran kullanımı için ideal bir yapı sunacaktır.

Capture Card kullanıma gelecek olursak; 2 adet HDMI ile ekran kartınızdan aldığı görüntüleri, bağlayacağınız diğer aygıta sunmasıyla ilişkilidir. Birini görüntü alacağınız, diğerini görüntüyü vereceğiniz aygıta bağlayacağınız HDMI kablolarıyla birlikte, görüntü aktarımını sağlayabilirsiniz. Capture Card içerisinde bulunan yazılımla birlikte sorunsuz olarak aktarım sağlayabileceğiniz görüntülerde, aygıtların sunduğu en üst seviyede olacaktır.

Uzak Sunucuya (Host) Kayıt Etme Özelliği

Capture Card, özellikle oyun yayıncıları içinde bulunmaz bir aygıt olarak kullanılmaktadır. Bildiğiniz gibi, YouTube gibi platformlar üzerinden oyun paylaşımları yaparak büyük paralar kazanılmaktadır. Sizlerde, Capture Card sayesinde, kiralayacağınız uzak masaüstünüze, sorunsuz olarak depolama yapabilir, oynadığınız oyunların sorunsuz olarak oluşturduğunuz kayıtlarını paylaşabilirsiniz. Bunun gibi özelliklerin en önemli yanı ise; 4K çözünürlükte hizmetler veren kaliteli cihazlarında bulunmasıdır. En yüksek çözünürlükte ve son teknoloji aletlerle birlikte, sorunsuz olarak sizlerde oyunlarınızı kaydedebilir, istediğiniz yalnızca ölümsüzleştirmek için bile kullanabilirsiniz.

En İyi HDMI Capture Card Önerileri

Şimdi sizlere seçtiğimiz en iyi 3 adet Capture Card önerisinde bulunacağız. Hepsinin farklı özellikleri ve kaliteli kullanım alanları bulunmaktadır. Bütçenize göre seçim yaparak, sorunsuz bir kullanım sağlayabilirsiniz.

– Elgato Game Capture HD60S

1080p HD 60 FPS kalitesinde video kayıt ve aktarım şansını sunan Elgato Game Capture HD60S, USB 3.0 ile çalışmaktadır. Seçebileceğiniz en iyi Capture Card seçeneklerinden birisidir.

– Hauppauge Colossus 2

1080p HD 30 FPS kalitesinde kayıt yapabileceğiniz Hauppauge Colossus ürünü ise; PCIe bağlantı imkanı sunmaktadır. Yine kaliteli ve satın aldığınızda pişman olmayacağınız bir Capture Card seçeneğidir.

– HDML-Cloner Box Evolve

1080p HD 30 FPS kalitesinde kayıt yapabileceğiniz ve aktarım sağlayabileceğiniz bir diğer model olan HDML-Cloner Box Evolve, USB 2.0 ile çalışmaktadır.

Seçim tamamen fiyatlarıyla alakalı olarak 3 ürünle de, sorunsuz olarak kullanım sağlamanız mümkündür.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın