Bu Kez Vücuda Entegre Edilen Mikro Çipler Üretildi

Bu Kez Vücuda Entegre Edilen Mikro Çipler Üretildi

Artık toplumlar arasında klasikleşmiş yeni bir ifade ortaya çıkmaya başladı. Hemen herkes tarafından kullanılmaya başlayan “Teknoloji artık çok hızlı gelişiyor” ifadesi aslında yaşadığımız çağda nasıl bir gelişim yaşandığını da en iyi şekilde özetliyor. Zira teknoloji devlerinin de yaptığı yatırımlarla beraber gerçekten teknoloji müthiş bir hızla gelişmeye başladı. Her ne kadar klişe gibi gözükse de bir o kadar da gerçek bir ifade olan teknolojinin hızla gelişmesi ifadesi daha da çok öne çıkmaya başladı. Öyle ki artık sadece günler içerisinde yeni birçok teknoloji kullanıma sunuluyor. Akıllı telefonlar, uzaktan kontrol sistemleri derken son olarak ise bu hızlı gelişimin yeni ürünü vücuda entegre mikro çipler oldu.

Akıllı Ev Aletlerinin Uzaktan Kontrol Edilmesini Sağlıyor

Bireysel girişimcilerden biri olarak gösterilen Graafstra, tarafından geliştirildiği belirtilen yeni mikro çipler doğrudan derinin altında çalışıyor. Asıl amacının kablosuz ağlar ile akıllı ev aletlerini kullanmak olan yeni teknolojinin sahibi Graafstra tarafından bu konuda yapılan açıklamalar ise teknolojinin ne derece hızlı ilerlediğini gösteriyor.

Aslında sistemin işleyişi de oldukça basit. Graafstra tarafından yapılan ilk denemelerde avuç kısmına doğru entegre edilen çiplerin çalıştığı da belirtiliyor. Sadece el hareketleri ile beraber kablosuz bağlantı ile uzaktan akıllı ev aletlerine de bağlanabilen mikro çipler sayesinde sadece el hareketleri ile akıllı televizyonunuzu açabiliyor, lambalarınızı açıp kapatabiliyor kısacası hemen her akıllı ev eşyasını kullanabiliyorsunuz.

Vücuda Bir Zararı Var Mı?

İlk denemelere ve yapılan açıklamalara bakacak olursak gelecek teknolojilerinde vücuda entegre mikro çipler oldukça popüler olacak. Fakat asıl merak edilen konu kablosuz ağ kullanan ve akıllı ev aletlerini uzaktan kontrol edebilecek olan bu sistemin insana sağlık açısından bir zararı olup olmadığı.

Akıllı telefonların bile şarj değerinin hala tartışma konusu olduğunu ve teknolojinin en çok eleştirilen yanının insan sağlığını etkilemesi olduğunu düşünürsek mikro çiplerin üretimi, kullanımı da yine uzun süre konuşulacak gibi. Özellikle radyasyon miktarlarının bu konuda tartışmalara neden olacağı kesin.

Yorum yapın