Blog Yazarlarına 6 İpucu

Blog Yazarlarına 6 İpucu

Anahtar kelime araştırmanız, ne hakkında blog yazmak için size çok yön verecektir. Belirli kelimelerin etrafındaki içeriğin kilidini açmanız gerekir. Yine de bir kelime henüz bir başlık değildir. Bir anahtar kelimenin yanına, bir blog yazısı yazmak için bir anahtar kelimenin etrafında belirli bir öykü, bir açıya ihtiyacınız vardır. Ve blogunuz büyüdükçe ilhamınız azalabilir. Blog yazarları için aşağıdaki 6 ipucu, anahtar kelimeler etrafında bir hikaye bulmaya ilham kaynağı bulmanıza yardımcı olacaktır.

İpucu 1: Diğer Blogları Okuma

Blog yazarları  için fikir üretmenin harika bir yolu, diğer yayınları okumaktır. Yaratılan materyallerin okunması, kendi blog yayınlarınız için ilham kaynağı olacaktır. Diğer insanların eserlerini okumanın sıkıntısı, aynı konuyu kendi ışığına sokmanın zor olması. Başkasının konusunu okuduktan sonra kendi görüşünüzle baş etmek zordur.

Blog yazılarının başlıklarını okumak, konularla ilgili fikir blog’u da verebilir. Başlıkları yalnızca okursanız başkalarının görüşlerini tekrar etmek için (kendi düşüncenizi yaratmak yerine) korkmanız gerekmez. Bazı bloglar aracılığıyla yol taramanız, kendi blogunuz için yeni yayınlar hazırlamanız için size ilham verecektir.

İpucu 2: Güncel olaylar

Blog yazısı için fikir üretmenin diğer bir yolu, güncel olayları atıfta bulunarak yazmaya çalışmaktır. Farklı haber sitelerinde durmaya devam edin ve görüşünüzü nişteki haberlere dahil ettiğiniz yazıları yazın. Belki belirli konularda bir uyarı yükleyebilirsiniz. Blogunuzda, blogunuzun tam görevine uygun yeni mesajları çevirmelisiniz. Haber oluşturmak için bir yol olarak haberin nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, haber ağına dikkat edin!

İpucu 3: Kendi Eserinizden İlham Alın

Kendi eserinizdeki durumlar blog yazarları için büyük ilham kaynağı olabilir. Müşterileriniz veya meslektaşlarınız belirli bir sorunla karşı karşıya kalırsa, diğer insanlar aynı problemle karşılaşabilirler de olabilir. Müşteriniz, arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınızın gizliliğine saygılı olduğunuzdan ve davanızı blogunuzda kullanma iznini istemekten her zaman emin olmalısınız.

İpucu 4: Bir Önceki Blog Yayınında Devam Etmek

Sıralamak istediğiniz bir anahtar kelime grubunuz varsa, aynı konuyla ilgili bir dizi blog mesajı yazmayı düşünmelisiniz. İdeal olarak, aynı anahtar kelime etrafında biraz farklı mesajlar yazmak (farklı uzun kuyruk anahtar kelimelerine odaklanmak isteyebilirsiniz).

Bir yazı yazıyorsanız, tek bir konuyla bağlı olduğunuzdan emin olun. Bir gönderide çok şey konuştuğunuzu fark ederseniz ve yayınınız oldukça uzun zaman alıyorsa, farkında bile olmadığınız bir dizi yayın oluşturuyorsunuz demektir.

İpucu 5: Kitlenizle etkileşim kurun

Kitlenizi blogunuza yorum yapmaya davet ederseniz geri bildirim ve sorular alabilirsiniz. Görüşlerin çoğunun duymak güzel (veya değil), bazı sorularınızı da alabilirsiniz. Belki de bu soruların bir kısmını cevaplamak kolaydır, ancak bazı sorular konu dışı kalacak veya ayrıntılara ihtiyaç duyacaktır. Bu tür sorular bir sonraki yazı için harika başlangıçlar. Onların düşüncelerinden yorumlarından çıkarak yeni bir yazıya kapı aralayabilirsiniz.

İpucu 6: Google’a kendi anahtar kelimelerinizi yazın ve başkalarının neler yazdıklarını görün

Anahtar kelime araştırma size hangi kelimeleri bulmak istediğinize dair bilgi verdi. Belirli bir anahtar kelimenin etrafında bir açıyla ilgili bazı ilham almanın bir yolu, belirli bir yayını optimize etmek istediğiniz anahtar kelimeyi google’da bulmaktır. İnsanlar, o belirli terimi aradıklarında gerçekten ne bulurlar? Belki sonuçlar size benzer şeyler yazmak için ilham verir, mevcut sonuçlara uyacak bir şey. Fakat dikkat çekecek bir şeyler yazmaya çalışmak çok akıllı bir strateji olabilir.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

“Blog Yazarlarına 6 İpucu” üzerine bir yorum

Yorum yapın