BlockChain ve Coins Piyasa Değerlendirmesi

Sanal alemde sürekli gündemimizde olan bir borsadan bahsetmek istiyorum, insanların geleceklerim bağladıklarını bir kaç yüz dolar veya euro yatırarak geleceklerini bağladıkları bir piyasa Sanal para piyasası blockchain teknolojisiyle birleşmiş bir ödülleme sistemi gelecekte bankacıların öğrenmek zorunda kalacağı Swift westrenunion moneycard benzeri para transferi sistemlerini alt üst edecek dakika da para aktarımı yapabileceğimiz bir sistem ve daha güvenli tabi ki kendi güvenliğini sağlamasını bilen kullanıcılarımızın yapabileceği bir güvenlikten bahsetmeliyiz. Sanal alemin ne kadar yabancıları olduğunu hatta gençlerin bile kendilerini yazılımlar üzerinde geliştiremediği bir dunımda ne kadar güvenli olur bilemeyiz. Biz gelelim asıl konumuza BİTCOİNS RİPPLE ETHEREUM gibi daha yüzlercesi birimlik sanal para araçlarımız. Bankaların tamamen bu sisteme geçmesi artık 3 4 yılı bulmaz. Yoksa görüyoruz ki arka arkaya varılan anlaşmalarla paranın dolaşım ağı içerisinde olmasını engelleyecekler ve yabancı kalırsak Ülkemiz olarak kaybedeceğimiz milyarlarca dolarımız. Tabi ben kendime bu soruyu sorduğumda Ben sanal alemi hayatımdan ölünce çıkaracağım peki neden bu sistemin yabancısı olayım ? Sorusuyla başlayan bu araştırma sevdam insanlara yol gösterecek bir aracı olma konusunda kendime getirdi. Gel gelelim Kullanım alanın sınırsızlaşacağı belki bir gün kağıt paranın yerine geçebilecek değerleri madenlerin değişim aracı olacaktır, tabi burada değerleri madenlerin önemi İliç bir zaman eskimeyecek fakat bu 100 yıl içerisinde bizim cevap veremeyeceğimiz bir soru olarak kalacaktır.

Bir kaç zamandır bitcoin piyasasını takip ediyorum dalgalanmasını izliyorum günlük milyar dolarlık işlem hacimlerine kısmı sitelerin manipulasyonları da olsa bu yadsınamayacak bir gerçek Yolda yürürken duyabildiğiniz sohbetlerde, çevrenizdeki insanların anlatımları, sizlerin bu konuda ki uzmanlık alanlarınız size gelen sorular verdiğiniz saatlik süren cevaplar bitmeyecek şuan için tükenmeyecek bir dönem tabi buna zengin olma sevdası olan insanlarımızı eklemekte yarar var umarım hata yapmazlar..

Bir teknoloji düşünün daha üreteni belli olmayan kim olduğu konusunda sürekli söylentilerin olduğu biri tarihlerimizde ilkokuldan okuduğumuz her dönemde tarih derslerinde gördüğümüz birinci dünya savaşı hazırlık aşaması ikinci dünya savaşı hazırlık senaryosu gibi bir çok cümleler duymuşsunuzdur. Bunları tekrar tekrar yazmanın bir anlamı yok ama Bu süreçte gündeme gelen bu sanal para birimlerinin yapabildikleri alanları sınırsızlaştırarak oluşan dünya kağıt para piyasasının yok olmasıdır., denk geldiğim paraların ne kadar değersiz olduğu gün geçtikçe sürekli eskidiği kopyalanma olasılıklarının artarak devam ettiği bu dönemde çeşitli sahte paralanıl sürekli piyasaya sürüldüğü bu zamanda bir dönüşüm noktası olabilir. Sanal paralar artık elimizde güvenlik sistemleriyle donatılmış USB lerle dolaşabiliriz. Şuan için bizlere komik gelebilir ama gelecek neyi gösterir ve buna ömrümüz yeter mi bilmiyorum neler olacak gelecek nesiller Dünyamız var olursa insanlar daha hızlı tüketmezse geleceklerini göreceklerdir. İçim öyle dolmuş ki neler neler yazmak geliyor içimden..

Görüldüğü gibi işlem hacmi ve çeşitli kripto paralar

bitcoin

Temel olarak anlattığımız değerlerden sonra blockchain teknolojisi zincir blogları herkesin yaptığı her şeyin kaydedildiği ve sırasının hiç bozulmadığı sürekli kayıtlarının düzenli ve sistematik bir şekilde tutulduğu teknoloji elimizdeki sanal paralara verdiğimiz işlemler yaptığımız her şey kaydedilir sistem sonsuz sayıda kaybolmayan silinmeyen yaptığımız işlemler sanal paranın kullanım alanlarını değerlerini koruyan bir güvenlik ve izleme mekanizması borçlarımızı hayatımızı düzene koyan bir sistem silindiğinde bile iz bırakan bir sistem anlık yapılan para transferleri ücretsiz masrafsız bankalara İliç ihtiyaç duymadan sömürülmeden sürekli masraf masraf bıktığınız usandığınız canınızı bezdiren bu sistem kendi muhasebenizi yapabileceksiniz oturduğunuz yerden masraflarınızı ayarlayıp tüketimlerinizi kontrol ederek belki dünyaya fayda sağlayacağınız inanılmaz bir sistem Şuan bu sistemi çökertmek için süper bilgisayarların ötesinde bir sisteme ihtiyaç duymalısınız yoksa kırılması imkansız olan şuan için tabi konuşuyoruz gelecek neyi gösterir bilemeyiz, tabi şuan için güvenlik önlemleri sistemli olarak daha kötü gibi görünse de ileri de bu güvenlik önlemleri çok farklı ve hızlı seviyelere ulaşacaktır.. Zamanla umarım hep birlikte göreceğiz.

Ripple

Piyasa da işlem hacmi en yüksek paralardan bitcoin den sonra olan ripple den bahsetmek istiyorum. Temeli transfer sistemine bağlı açık kaynak kodlu bir sistem anlık alım satım işlemleri çok hızlı olan 2 € seviyelerinde olan sürekli inişler ve çıkışlarla değer kazanan üretici firmanın sadece 100 milyar seviyelerinde bir üretim batındı olacağı tahmin edilen bir sistem para transferinde şuan için sanal para sistemlerinin gözdesi durumunda zamanla daha da değer kazanacağı görünüyor çünkü şuan işlem hacmi göz önüne alınırsa bitcoins den soma en yüksek seviyelere çıkmış durumda şuan ben mesajı yazarken bile sürekli değer kazanıyor 1 ay öncesinde 0.70 sentlerde iken şuan bulunduğu 2 € seviyelerde dolanmaktadır.. Bununla yapacağımız şeylerin sının yok ödeme işlemleri için kullanılan ripple çok ucuz bir maliyetle istediğiniz tutarda ödeme yapabileceğinizi vaat ediyor.. Şuan bankalar bu sistemi öğrenmeye çalışmaktadır amaçları bu ödeme ağının içine girerken karlar sağlamaktır., üyeler içerisine baktığınızda Türkiye den sadece AKBANK görünüyor yaklaşık 90 milyon dolar civarı bir yatırım yaptığı tahmin ediliyor.. Bu liste de önümüzdeki dönemde daha da artacağa benziyor gerçekten çok zekice bir yatırım yapmış durumda canı gönülden tebrik ediyorum kendilerini.. Daha onlarcası var fakat ben Türkiye den tek bankanın görüldüğü alanı göstermek isterim..

etherium

 

Zamana ayak uydurmasını bilenler ve ihtiyaçlara çözümler üreterek Hemen kazanca dönüştürmesini bilen bir banka umarım kendileri için karlı bir yatırım olur.. Zaten sistemin amacı elektronik
transfer sistemine yenisini eklemek olmalı..

 

 

Yorum yapın