Asus ZenPad Z10 İncelemesi

Asus ZenPad Z10 İncelemesi

Asus yeni tablet serisi ZenPad ile Android tabletler arasına yeni modellerini de ekledi. Serinin en büyük ekranlı modeli olan Asus ZenPad Z10’un detaylı incelemesini yapıyoruz. İsterseniz tabletin incelemesine hemen başlayalım.

Tasarım

Tabletin tasarımsal düzenine bakarsak ana gövdesinin metalde yapıldığını görüyoruz. Android 6 işletim sistemiyle piyasaya sürülen cihaz henüz Android 7 işletim sistemi güncellemesi almış değil ama önümüzdeki aylar içerisinde mutlaka bir güncelleme olacaktır. 9,54 x 6.54 x 0.28 inç (242.3 x 166.1 x 7.1 mm) boyutlarında olan Asus ZenPad Z10’un 490 gram ağırlığı bulunuyor.

Ekran

Asus ZenPad Z10’un ekranı 9.7 inç büyüklüğünde ve 1536 x 2048 piksel çözünürlüğü bulunuyor. Ekranın ayrıca 264 ppi piksel yoğunluğu bulunuyor, bu rakam akıllı telefonlar ile karşılaştırıldığında düşük gelebilir ama ekranının büyüklüğü düşünüldüğünde yüksek seviyede diyebiliriz. IPS LCD ekran teknolojisinin yanı sıra ekranın ışık sensörü gibi temel bir özelliği bulunuyor.

Kamera

Bir tablet incelemesi yaptığımız için kamera özelliklerinden çok üstün özellikler beklememek gerektiğini belirtelim ancak yine de Asus ZenPad Z10 bize bir tablet için güzel kamera özellikleri sunuyor. 8 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera cihazın temel kamera özellikleri arasında yer alıyor. Video arama ve video paylaşımı yapılabilen kameranın ayriyetten panorama çekim yapılabiliyor.

Diğer

Qualcomm Snapdragon yonga setinin yanı sıra ARM Cortex-A53 ana işlemci ve Adreno 510 grafik işlemcisi cihazın temel donanımsal özelliklerini oluşturuyor. 3 GB RAM’i bulunan tabletin dahili hafızası ise 32 GB ancak microSD kart desteğiyle depolama alanı 128 GB’a kadar çıkartılabiliyor.

Cihazın büyüklüğüne göre de tam 7800 mAh batarya bulunuyor, gün boyu cihaz ile işlem yapılsa bile cihazın şarjı yine de bitmiyor.

Artı ve eksi özellikleri

İsterseniz Asus ZenPad Z10’un artı ve eksi özelliklerine bakalım; artılarıyla başlarsak tablet aynı boyuttaki tabletlere göre oldukça ince ve RAM boyutuda oldukça yüksek cihazın temel artıları bu şekilde isterseniz eksi yönlerini sıralayarak bitirelim. Bir tabletin kamerasından çok şey beklememek gerektiğini belirtmiştik ancak diğer kamera özelliklerinin yanıda otofokus ve flaş gibi özelliklerde olsaydı çok güzel olurdu diyoruz ancak cihaz bu özelliklerden yoksun olarak geliştirilmiş.

 

Yorum yapın