ASUS Power Master Nedir? Hangi Telefonlarda Kullanılıyor?

ASUS Power Master, Asus tarafından Zenfone 3 Max akıllı telefonları için yayınlanan yeni güncelleme ile beraber akıllı telefonlara eklenen özel bir pil yönetim uygulamasıdır. Yeni güncellemeden sonra kullanıma geçen uygulama sayesinde pil tüketimi daha dengeli bir şekilde yapılmakta ve pil tasarrufu sağlanmaktadır.

Güncellemeyle Neler Değişiyor?

Zenfone 3 Max serisi için Asus tarafından yayınlanan yeni güncellemeyle beraber akıllı telefonlara birçok yeni özellik geldi. Zenfone 3 Max serisine gelen en büyük yenilik ise yine akıllı telefonların en çok konuşulan özelliği ile ilgili oldu. 4100 mAh kapasiteli pillerin daha uzun soluklu kullanılması, pillerin daha performanslı olmasını sağlayan ASUS Power Master uygulamasının yayınlandığını gördük.

ASUS Power Master uygulamasıyla beraber ise akıllı telefonda birçok özellik değişiyor. Öncelikle telefonda pil tasarrufu sağlanması için pillerin tüketimi konusunda çok daha stabil düzenlemeler yapılıyor. Bu sayede pil tüketimi çok daha başarılı hale getiriliyor. Ayrıca pillerin teknik olarak daha performanslı bir şekilde şarj olması ve şarj sürelerinin de kısalması sağlanıyor.

ASUS Power Master nedir
ASUS Power Master nedir

4100 mAh Kapasiteli Piller İçin Uygulama Neden Gerekli?

Yeni güncellemenin duyurulmasının hemen ardından kullanıcılar neden böyle bir güncelleme yayınlandığını da merak etmeye başladı. Mantıklı bakıldığında zaten 4100 mAh değerinde pillere sahip olması telefonun oldukça yüksek pil süresi ve pil performansı sunmasını sağlıyor. Bu sisteme ek olarak bir uygulama getirilmesinin nedeni ise zaten oldukça geniş olan pil kapasitesinin en doğru şekilde yönetilmesi. Yani biraz kaba taslak anlatacak olursak 4100 mAh değerinde pillerin standart olarak kullanılması yerine bir program üzerinden kontrollü kullanılması çok daha yüksek pil süreleri sunulmasını sağlıyor.

Yani bunu şöyle düşünebilirsiniz ekran parlaklığını elle ayarlamak yerine otomatik ekran parlaklığı ayarını kullanmak ne kadar etkili ise ASUS Power Master programı da Zenfone Max 3 akıllı telefonları için pil tüketiminde aynı şekilde etkili olabiliyor. 4100 mAh kapasiteli piller ve tabi ki bu şekilde ekstra uygulama destekleri ise akıllı telefonun pil süresini epey arttırmayı başarıyor. Son olarak gelen güncelleme ile beraber telefonların parmak izi sistemlerinde kamera sistemlerinde de iyileştirmeler dikkat çekiyor.

Yorum yapın