Anroid için En iyi “10” VPN (Android yasaklı sitelere nasıl girilir)

Anroid için En iyi “10” VPN (Android yasaklı sitelere nasıl girilir)

Dünyanın belki de internet konusunda en fazla yasağa çarptırılan ülkelerinden birisi olmamız, yasak sitelere giriş yapma konusundaki isteğimizi de arttırmaktadır. Özellikle zamanında yasaklanan YouTube, Twitter ve halen daha yasak olan WikiPedia gibi sosyal medya ve bilgi portallarına giriş yapmak önemli olabiliyor. Android İçin En İyi 10 VPN uygulamasını bilmeniz ve kullanmanızın en iyi yanı, hız kazanmanız ve her ne kadar Türkiye’den yasak olsa dahi; istediğiniz sitelere hızlıca ve kesintisiz girebilmeniz olacaktır. Öncelikle VPN hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklığa kavuşturduktan sonra, en iyi 10 uygulama ve sizlere sunduklarını açıklayarak; internette kesintiye uğramamanızı sağlayacağız.

VPN Nedir?

Virtual Private Network yani, Sanal Özel Ağ olarak bilinen ve uzun zamandır kullanılan VPN, akıllı telefonunuzun bağlantısını farklı bir ülkeden göstererek, -örneğin Hollanda- o ülkeden girmek istediğiniz siteye giriyormuşsunuz gibi işlem yapmanızı, IP adresini o ülkeden almanızı sağlayan bir uygulamayı sizlere sunmaktadır. Android En İyi 10 VPN uygulaması ise; bu işi en iyi şekilde yapan ve hiçbir şekilde iz bırakmadan gezinmenize olanak sunan uygulamalardır. Kullandığınız andan itibaren sizlere Sanal ve yalnızca sizlere Özel bir ağ tesis etmesi sayesinde, Türkiye dışındaki bir ülkeden bağlantı yaptığınızı göstererek gezinti yapmanın farkını yaşayabilmenizi sağlıyor.

En İyi 10 VPN Uygulaması

– Opera Ücretsiz VPN: Basit kullanımı ve tamamen ücretsiz olmasıyla ön plana çıkan Opera Ücretsiz VPN sayesinde Kanada, ABD, Hollanda, Fransa gibi ülkelerden giriş yaptığınızı göstererek, istediğiniz tüm sitelere kısıtlama yaşamadan ulaşmanız sağlanmaktadır. Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz uygulamayı otomatik olarak kurup, sadece sonra uygulamaya bir kere tıklayarak içerisine giriş yaptıktan sonra bağlantı hızınıza uyumlu olan ülkelerden seçim yapıp, görev çubuğunda VPN ibaresini gördükten sonra gezinti yapmaya başlayabilirsiniz.

– F-Secure FREEDOME VPN: Yine ücretsiz VPN uygulamalarından olan F-Secure FREEDOME VPN, birçok ülkeyi destekleyen yapısıyla birlikte, sınırsız internet kullanımı sağlamanıza olanak sunmaktadır. 10 MB gibi düşük boyutuyla rahatlıkla indirip, kurarak kullanabilirsiniz.

– Hideman VPN: Ülke seçimi yapmanıza olanak sunan VPN’lerden Hideman VPN, kolay kullanım ve esneklik sunan yapısıyla ön plana çıkmaktadır. Uygulama içerisine girdikten sonra istediğiniz ülkeleri seçebilir, bağlantınızı istediğiniz gibi gerçekleştirerek kullanabilirsiniz.

– Turbo VPN: Türkçe dil desteğiyle birlikte, en bilindik VPN uygulamalarından birisi olan Turbo VPN, yasak sitelere girmek isteyenlerin yanı sıra; hızlı bağlantı şansı da sunmaktadır. Tamamen ücretsiz kullanım sayesinde, sizlerde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

– ProtonVPN: Kolay kullanım ve hem Wi-Fi, hem de mobil veri üzerinden rahatlıkla kullanabileceğiniz yapısıyla beraber, ücretsiz kullanım sağlamanıza olanak sunan ProtonVPN, bağlantı adresinizi değiştirebileceğiniz farklı bir uygulamadır.

– Snap VPN: Sadece otomatik olarak o an müsait olan ülkeden bağlantı yapmanızı sağlayan Snap VPN, ücretsiz VPN uygulamalarından birisidir. Kararlı ve stabil çalışması sayesinde, uzun süreli kullanımlarda da düşme sorunu yaşamanızı önleyen deneyim sunacaktır.

– SpeedVPN: Hem otomatik olarak uygun ülkelerden, hem de manuel olarak ülke seçimine olanak sunan SpeedVPN, Android üzerinde kullanabileceğiniz en iyi VPN uygulamalarından birisi olmayı başarıyor. Ücretsiz ve kolay kullanımı sayesinde, hızlıca isteğinize kavuşabilirsiniz.

– Betternet: Belki de sunulan VPN’ler arasındaki reklamsız özelliği sunan tek VPN uygulaması olarak bilinen Betternet, tek tıkla bağlantı yapman kolaylığı sunmaktadır. Uygulama içerisine girip, Connect’e tıkladıktan sonra direkt kullanım şansı sunmasıyla birlikte, otomatik bağlantı şansı sunmaktadır. Manuel ülke seçimi şu an için bulunmuyor.

– Hola Kostenlose VPN: Farklı ülke seçimlerinin en rahat yapılabildiği fırsatı sunan Hola Kostenlose VPN, kararlı çalışma fırsatı sunmaktadır. Otomatik bağlantı şansını da sunması sayesinde, tamamen tercihinize göre kullanım sağlama imkanınız olacaktır.

– OpenVPN Connect: İstediğiniz ülkeyi seçebilme, istediğiniz zamanlarda ülke değişikliği yapabilme veya otomatik olarak bağlantı sağlama şansını sizlere birlikte sunan ve tek ekrandan kontrol sağlamanıza imkan tanıyan OpenVPN Connet, ücretsiz VPN’ler arasındadır.

Yasaklı sitelere giriş yapmak, internet hızınızda gözle görülür bir değişiklik sağlamak için başvuracağınız Android En İyi 10 VPN uygulamalarını tamamı ücretsiz ve kolay kullanım şansı sunuyor. Karar tamamen görüntü ve boyut konusundaki farklılıklarla sizlere kalıyor.

Yorum yapın