Telefondan silinen resimleri kurtarma / (nasıl kurtarılır?)

Akıllı Telefonlarda silinen resim ve videoları kurtarma

Yanımızdan biran olsun ayırmadığımız akıllı telefonlarımız günümüzde her şeyimiz olmuştur.  Telefonlarımızın içinde bulunan resimlerimiz ve videolarımızın yedeklenmemesi durumda silinme riski ile karşı karşıya kaldığımızı unutmamalıyız. Android telefonların Google Photos, IOS telefonların da Icloud yedekleme özellikleri sayesinde mutlaka telefonunuzdaki resim ve videoların yedeğini almanızı tavsiye ederiz.

 Peki Akıllı Telefonlarda silinen resim ve videoları kurtarma işlemi nasıl yapılır?

Android tabanlı akıllı telefonlarımız da bulunan resim ya da videolarımızın bir yedeğini almadıysak telefonumuzu bilgisayara bağlayarak çeşitli yazılımlar ile kurtarma işlemlerini gerçekleştirebiliriz. Bilgisayarınıza bağladığınız android cihazınızın “USB hata ayıklama modunu” aktif ettikten sonra bilgisayarınızın telefonunuz üzerindeki dosyalara ulaşıyor olması gerekmektedir. Kullanabileceğiniz birçok Data Recovery programı varken Teknoltan olarak Akıllı telefonlarda silinen resim ve videoları kurtarmak için 7 Data Recovery programını önermekteyiz. Programı açtıktan sonra usb ile bilgisayarınıza bağlamanız ve program üzerinden akıllı telefonunuza ait sürücüyü seçmeniz gerekecektir. Sürücüyü seçtikten sonra telefonunuz da bulunan dosyalar görüntülenecek ve tarama işlemine başlayabileceksiniz. Tüm silinen dosyalar tarandıktan sonra kurtarmak istediğiniz dosyaları seçerek bilgisayarınız da istediğiniz bir klasöre aktarım sağlayabileceksiniz.

Akıllı Telefonlarda Silinen resim ve Videoları kurtarma işlemini direk android telefonunuz üzerinden de yapabilecek ücretsiz bir uygulama da DiskDigger Photo Recovery programıdır. Programı Google Play üzerinden yükleyip silinen dosyalarınız üzerinde tarama yaparak kurtarılabilecek dosyaların listelenmesi ile resim ve videolarınızı bilgisayar kullanmadan kurtarabilirsiniz.

Gelelim IOS tabanlı Akıllı Telefonlarda Silinen Resim ve Videoları Kurtarma işlemine. Iphonunuzun yedeklerini bilgisayarınıza yani Itunes’ a ya da Icloud hesabınıza aldıysanız rahatlıkla silinen resim ve videoları geri getirebilirsiniz. Bunun için telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp PhoneRescue programını açtıktan sonra kurtarmak istediğiniz bölümü seçmeniz gerekecektir. İsterseniz direkt olarak telefon üzerinden tarama yapıp silinen dosyaları taratabilirsiniz fakat en sağlıklı yöntem program üzerinde gelen Icloud ya da Itunes seçeneklerini kullanarak rahatlıkla Akıllı Telefonlarda Silinen Resim ve Videoları kurtarabilirsiniz.

Yorum yapın