CallerPic Bilinmeyen Numaralar servisi
Android Telefon Virüsten Nasıl Temizlenir?
Android Telefon Virüsten Nasıl Temizlenir?

Android Telefon Virüsten Nasıl Temizlenir?

Son zamanlarda Android işletim sistemine sahip olan cep telefonları oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Bu telefonlarda her türlü işlemi gerçekleştirebileceğiniz çeşitli uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaların türleri gün geçtikçe insanların ihtiyaçlarına göre artmaktadır. Bu uygulamaların bir kısmı çeşitli firmalar tarafından geliştirilmiş olan ve virüs adı bulunan zararlı yazılımlar barındıran uygulamalardır. Bu uygulamaları indirmek telefonunuza virüs bulaşmasına neden olacaktır. Bunun dışında internet üzerinde yer alan çeşitli sitelere giriş yapmak da telefonunuza virüs bulaşmasına neden olacaktır. Bu şekilde virüs bulaşan telefonlarınız kendi kendine sürekli isteğiniz dışında işlemler gerçekleştirecek, telefonu aktif ve etkin bir şekilde sağlıklı olarak kullanmanıza engel olacaktır. Bu gibi bir durum ile karşılaştığınızda virüsleri temizlemeniz gerekmektedir.

Virüsler Nasıl Temizlenir?

Telefonunuza bulaşmış olan virüsleri temizleyebilmek için üretilmiş olan ve etkili bir şekilde çalışan anti-virüs adı verilen çeşitli programlar yer almaktadır. Bu programlar telefonlarınızın uygulama mağazasında yer almaktadır. Bu programları uygulama mağazanıza giriş yaparak indirebilirsiniz. Bu programların bir kısmı bilgisayarlarda da var olan uygulamaların mobil versiyonlarıdır. Bu uygulamaların bir kısmı ücretli bir şekilde indirilebilirken bir kısmı ise ücretsiz bir şekilde indirilebilmektedir. Bu programları indirdikten sonra sürekli olarak aktif bulundurmak cihazınız için sürekli bir koruma sağlayacaktır. Dilediğiniz zaman telefonunuzdaki özel bir bölüme ya da tüm telefon dosyalarınıza özel bir tarama yaptırabilirsiniz ve bu şekilde telefonunuza bulaşmış olan virüsleri tespit edebilir ve temizleyebilirsiniz.

Virüsten Taraması Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

Cep telefonunuzda bulunan anti-virüs programlarını sürekli olarak açık bulundurursanız telefonunuza sürekli bir koruma sağlamış olursunuz. Eğer ki sürekli açık bulundurmazsanız ise en fazla haftada 1 defa tarama yapmak cihazınızı sağlıklı bir şekilde kullanabilmeniz adına oldukça önemli olacaktır.

 

09 Aralık 2016 tarihinde kategorisine eklendi. 1391 kez okundu
blank
Bize Yazın