AMD Radeon Rx 480 İncelemesi

Amd Radeon Rx 480 ekran kartı ile firmanın gözde ürünlerinden olmaya aday. Oldukça uzun zamandır heyecanla beklenen ekran kartı, 14 nanometre bir üretim süreci ve bunun yanında Polaris 10 mimarisiyle birlikte oldukça başarılı bir ürün olarak göze çarpıyor. Ürünün en büyük avantajlarından birisi watt başına performansının artması. Yüksek performans, enerji veriminin artması ve yeni teknolojiler ile AMD oldukça başarılı bir ürün ortaya çıkarmış gibi görünüyor. Uzun süredir beklendiği gibi, modern GPU ailesi ile beraber en geniş oyuncu kitlesini amaçlayan, büyük bir adımı gerçekleştirdi. Rakip Nvidia’nın performans kartı GTX 970’leri geride bırakıp zirveye yerleştiklerini kesinlikle belirtebiliriz. 1800p Ultra, 1440p, yüksek bir ayarla akıcı bir oyun deneyimi için Rx 480 başarılı bir ekran kartı.

Radeon Rx 480’deki birçok yenilik

Amd yeni ekran kartıyla muhteşem bir iş çıkarmış durumda. Rx 480, tek fanlı bir soğutma sistemiyle çalışıyor. Üzerinde ise 6-pin güç konnektörü görülen kart, bağlantılar arasında ise 3 DisplayPort ve 1 adet de HDMI noktasını bizlere sunuyor. GDDR5 bellekleri ile adeta Nvidia’nın CUDA çekirdeklerine savaş açmış durumdalar. Ürünün temel güç tüketimi ise 150 watt olarak göze çarpıyor. Directx12 destekli ekran kartı, 256 bit görüntü kalitesini beraberinde getiriyor.

AMD Radeon Rx 480’in muhteşem performansı.

AMD’nin yeni ekran kartı rx 480 watt başına artan bir performansa sahip. AMD R9 290 ile kıyaslanınca watt başına performansta 1.9 kat daha fazla enerji gücüne sahiptir. Kart yapımcıları watt başına performansta oldukça iddaalı olduklarını söylüyorlar.

Frametime geliştirmeleri

AMD, yeni ekran kartıyla birlikte özellikle frametime geliştirmeleri konusunda bir hayli iddalı. Frametime oyunun akıcılığının iyileştirilmesi demektir. AMD ise akıcılığın artması konusunda ürünün bir hayli ilerleme sağladığını belirtiyorlar. Fps’nin gelişimi ürünün en göze çarpan özelliklerinden birisi.

Yorum yapın