Android Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Android telefonlarda yavaşlama çok sık kullanımlarda başımıza gelmektedir.  Bu can sıkıcı durum telefonunuzu aktif şekilde kullanmanızın önüne geçer, ekran donar, uygulamalar geç açılır ve geç kapanır, telefonunuza reset atmanız gerekir çoğu zaman. Bu durum telefonunuza indirdiğiniz uygulamalar, eklentiler ve yeni çıkan android işletim sistemi güncellemeleri neticesinde başınıza gelir.

Android Telefon Hızlandırma Adımları

Anasayfa temizliği: Cafcaflı duvar kağıtları, renkli ve çeşit çeşit türleri ile ilginizi çekebilir. Bu kağıtlar cihazınızın ram değerini önemli miktarda kullanır. İşlemci ve raminizi yoran bu ekran kağıtları ve widget’lardan kurtulun.

Launcher Değiştirmek Çözüm Olabilir: Telefonunuzda yer alan launcher o kadar da hızlı olmayabilir. Google play üzerinden launcher gibi hız için optimize edilmiş yazılımları deneyebilirsiniz.

Web Tarayıcısı:  Android işletim sistemi Google’a ait olduğu için kendi tarayıcıları olan Chorme alt yapısı bu telefonlara entegre şekilde bulunur. Bu tarayıcı sizin pek çok bilginizi takip edip Google’a bildirdiği için kasma sorunu oluşturabilir, Chorme yerine Opera, Mozilla tarzı tarayıcıları Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Format Attırmak: Bir telefoncu yardımı ile veya internette yer alan yönergeleri izleyerek telefonunuza format atabilir ve bu sayede sıfırdan kurulumlar yaparak hızlanmasına yol açabilirsiniz.

Medya Dosyalarınızı Silin: Telefonunuzda gereksiz fotoğraf, video tutmayın, bunlar oldukça fazla yer kapladığı için telefonunuzu yorarak daha yavaş çalışmasına neden olabilir.

Programlı Olarak Hızlandırma

Android  telefonu hızlandırmak ile ilgili yukarıdaki adımları denediğinizde sorununuz muhtemelen çözülecektir, çözülmez ise alternatif olarak Clean Master isimli uygulamayı Google play üzerinden indirip telefonunuzu hız için optimize etmesine izin verin.

“Android Telefon Hızlandırma Yöntemleri” üzerine bir yorum

  1. android i her ne kadar sevmesem de iş gereği kullanmak zorundayım telefonu alalı 6 ay oldu kaplumbağadan daha da yavaş

    Yanıtla

Yorum yapın