GetPicture Bilinmeyen Numaralar servisi
Android Nougat 7.1.2 Güncellemesi İle Gelen Özellikler

Google tarafından geliştirilen ve mobil dünyada açık ara en çok kullanılan işletim sistemi olarak bilinen Android işletim sistemi için geçtiğimi günlerde yeni bir sürüm yayınlanmıştı. Google tarafından yayınlanan yeni Android Nougat güncellemesi ile beraber Google birçok işletim sistemi özelliğini değiştirmeye başlamıştı.Yeni menü seçenekleri yeni ayar seçenekleri, bildirim ayarları gibi birçok yenilik getiren yeni işletim sistemi sürümünden sonra Google tarafından yeni bazı güncellemelerde yayınlanmaya başlanmıştı.İlk olarak Android Nougat 7.1.1 sürümü yayınlanan işletim sisteminin şimdi ise Android Nougat 7.1.2 beta güncellemesi yayınlandı.

 Android Nougat 7.1.2 Beta Güncellemesi Neleri Değiştiriyor?

Android Nougat 7.1.2 sürümüyle beraber Google’ın yine belli başlı birçok özelliği değiştireceği de düşünülüyor. Peki yeni güncelleme neler sunacak bakalım.

Yeni Güvenlik Güncelleştirmeler

İlk olarak Android Nougat 7.1.2 beta sürümüyle beraber Android Nougat sürümünde yer alan güvenlik açıklarının giderildiği açıklandı. Eski sürümde yer alan hemen hemen her güvenlik açığını kapattığı da belirtilen yeni güncellemenin bunun dışında sistemsel iyileştirmeler yaptığını da belirtelim. Özellikle son seride yaşanan performans sorunlarının önüne yeni sürüm ile beraber tam olarak geçilmiş oluyor.

Yaşanan performans sorunlarına çözüm oluşturabilmek için ise öncelikle Android Nougat 7.1.2 serisinin animasyon geçişlerine ve menü geçişlerinin hızlandırıldığını da söylemek gerekiyor. Bunun dışında genel olarak uygulama performanslarının da artırıldığını da söylemek gerekiyor.

Yeni Bir Sistem Değişikliği Yok

Tüm bunlarla beraber Android Nougat 7.1.2 beta sürümüyle akıllı telefonlara şu an için gelen güvenlik ve performans iyileştirmelerinin dışında yeni serinin çok fazla yeni özellik getirdiğini de söylemek zor. Şu an için yeni güncelleme de herhangi bir yeni uygulama ve herhangi bir yeni sistem sunulmadığını da söylemek gerekiyor.

Yeni beta sürümü daha çok dediğimiz gibi performans ve güvenlik sorunlarına yönelik olan bir güncelleme olarak dikkat çekiyor. Söz konusu güncellemenin final sürümünde yenilikler gelir mi bunun için beklemek gerekiyor.

Android Nougat 7.1.2

Hangi Akıllı Telefonlara Geldi?

Android Nougat güncellemesinin henüz beklenen birçok akıllı telefon modeli için yayına bile geçmediğini söylemek gerekiyor. Samsung, HTC, Asus gibi dev markalar henüz yeni yeni Android Nougat güncellemesini yayınlamaya başladı. Bunun için birçok kullanıcı henüz yeni Android Nougat 7.1.1 güncellemesini bile almış değil. Fakat buna karşın Google’ın da Android Nougat geliştirmelerine devam ettiklerini de söylemek gerekiyor.

Yeni beta sürümü de ilk olarak Google telefonları için yayınlandı. Güncellemenin yayınlandığı seriler ise Google Pixel, Google Pixel XL, Nexus Player, Nexus 5X akıllı telefon serileri oldu. Bunun dışında ise Pixel C için de yeni beta sürümünün yayınlandığını belirtelim.

Söz konusu güncellemenin diğer akıllı telefon serileri için ne zaman yayınlanacağı ise markaların geliştirme durumlarına kalmış. Bu nedenle diğer markalardan şu an Android Nougat 7.1.2 beta sürümü yayınlaması da beklenmiyor. Haliyle şu an yeterli telefon desteği bulunmuyor.

Android Nougat 7.1.2 Beta Nasıl Yüklenir?

Yeni Android işletim sisteminin beta sürümü nasıl yükleyeceğimize geçelim. Henüz güncelleme beta olarak yayınlandığı için yeni serinin yüklenmesi biraz farklı. Yeni seriyi yükleme konusunda da ilk olarak yapmanız gereken android/beta kısmına kayıt olmak. Bu şekilde yeni beta sürümlerini de deneyebiliyorsunuz.

Tabi bunun için öncelikle akıllı telefonunuzun beta sürümüne dahil olması gerekiyor. Aksi halde Android Nougat 7.1.2 için beta sürüm yükleme işlemi gerçekleştiremiyorsunuz. Tüm bunlarla beraber yeni işletim sistemi için kararlı sürümün ne zaman yayınlanacağı da merak konusu oldu. Henüz Google bu konuda da bir açıklama yapmadı.

31 Ocak 2017 tarihinde kategorisine eklendi. 2985 kez okundu
Bize Yazın