Android Dünyasının En Çok İndirilen Uygulamaları

Android Dünyasının En Çok İndirilen Uygulamaları

Günümüz teknolojisi yönlendiren elektronik aletlerin başında cep telefonları gelmekte. Kullanıcıya pek çok kolaylık sağlayan telefonlar sayesinde artik her şeye daha hızlı ve güvenilir ulaşmak mümkün. Farklı işletim sistemleri kullanılarak programlanan cep telefonlarında en yaygını ise android sistem. Kullanım kolaylığı ve pek çok uygulama çeşidi bulunan android sistem kullanıcıların en çok tercih ettiği sistem.

Android sistem kullanıcıya istediği konuda bilgi verebilir, ulaşım kolaylığı sağlar ve kaydedilen verilerin saklanmasında yardımcı olur.

Android dünyasının en çok tercih edilen uygulamaları sosyal ağlardır. Facebook, Twitter, instagram gibi uygulamalardır. Bunların haricinde görüntülü sohbet etme imkânı sağlayan skype, tango, line vb uygulamalarda internet üzerinde görüntülü görüşme yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında. Böylelikle dakikalarınızı kullanmadan sohbet edebilirsiniz.

Anılarını saklamak isteyenler için fotoğraf çekmek bir tutkudur. Ancak her zaman doğru ışığı, manzarayı ya da açıyı yakalamak mümkün olmaz. Bu konuda da android dünyasından destek alımınızda fayda var. Zira android telefonunuza indireceğiniz photoshop programları ile profesyonel fotoğrafçılar gibi fotoğraflar çekebilir ya da fotoğraflarınızı kolaylayabilirsiniz. Ayrıca sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Andoid dünyasının sunduğu hizmetler arasında dilerseniz günde kaç adım attığınızı ne kadar kalori yaktığınızı, kalp atışlarını ve tansiyonunuzu hesaplayan uygulamalar mevcut. Eğer diyet yapmayı düşünüyorsanız bu konuda da yardımcı uygulamalar mevcut.

Andorid dünyasının vazgeçilmeyecek bir diğer bölümü ise oyunlar. Hemen hemen her yaş grubuna hitap eden oyunlar sayesinde boş vakitlerinizi değerlendirirken eğlenmek mümkün. Küçük çocuklar için tasarlanan basit oyunlar ( boyama, yarış, bebek giydirme, puzzle) size de kendinizi dinlemek için fırsat yaratacaktır. Büyükler için ise online oyunlar daha fazla rağbet görmekte. Bunların en başında ise okey, 101, çanak, iskambil tarzı online ve çok kişi ile oynanan oyunlar tercih edilir.

Yorum yapın