Windows Defender Kullanmanız İçin Geçerli 5 Sebep

Windows Defender Kullanmanız İçin Geçerli 5 Sebep

Windows Defender hepimizin bildiği gibi Microsoft’un çıkarmış olduğu bir güvenlik yazılımıdır. Ücretsiz ve işletim sisteminin içinde yer alan bu yazılım bilgisayarımız kötü amaçlı saldırılardan koruyor ve her öğeyi taramak için gerçek zamanlı korumayı kullanıyor. Windows Defender olduğuna göre neden farklı arayışlara girdiğimiz ve başka koruma kalkanlarına paralar vermeye yöneliyoruz? Bu yazıda Windows Defender kullanmamız için 5 geçerli sebep açıklayacağız.

Windows Defender Nedir?

Öncelikle Windows Defender ne olduğunu açıklayalım. Windows 10 işletim sistemine sahip her bilgisayar içerisinde bulunan Windows Defender kötü amaçlı veya istenmeyen yazılımlara karşı tarama yaparak bilgisayarınızı korumak için yardımcı olur. Bilgisayarınıza her indirdiğiniz veya her çalıştırdığınız öğe için taramayı gerçek zamanlı koruma sağlayan yazılımdır. Birkaç adımda tarama yapabilirsiniz. Herhangi bir öğeye sağ tıklayarak Windows Defender İle Tara diyerek tarama sayfası açılmaktadır. Ayar yapmak isterseniz Ayarlardan Sistem ve Güncelleme bölümüne girerek Windows Defender sayfasından istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.

Windows Defender İçin 5 Geçerli Sebep

İşletim Sisteminin İçinde Yer Alır

Windows Defender işletim sisteminin içinde gelmesi aslında faydası vardır. İndirmek veya herhangi bir yükleme yapmanıza gerek yoktur. Windows 10 kullanıyor iseniz zaten sisteminizde bu yazılım vardır. Bir diğer konu ise güncellemede endişeli olmanıza gerek yoktur. Windows Update ile her güncelleme sonrasında bilgisayarınızda olur.

Ücret Ödeme Reklamlarına Maruz Kalmazsınız

Reklamlı programları vaat etmeyen bu yazılım diğer programlar gibi ücretli değildir. Özgür bir uygulamadır.

Gelişmiş Özellikleri İle İşte Bu Dedirtiyor

Birçok kişi Windows Defender piyasaya çıktığı ilk günkü gibi olduğunu düşünerek güvenilmez olduğunu söylemektedir. Ama XP döneminden beri oldukça gelişmiştir.

Diğer Antivirüs Yazılımları İle Eşdeğer Saptama Oranına Sahiptir

Eğer bilgisayarınızda hassas veriler bulunuyor ise ya da iş ortamında çalışıyor iseniz Windows Defender sizin ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir. Windows Defender mevcut yazılımlar ile %99.8 oranıyla zararlı yazılımları saptayabilir. Bundan dolayı oldukça makuldür.

Yeterince İyiden Daha İyiye

Windows’un kendi yazılımı olduğundan dolayı kendi sistemini bildiği için gün geçtikçe iyiden daha iyiye gittiği kesin. Ve ilerleyen zamanlarda ise daha iyi olacaktır.

Yorum yapın