ZTE Tempo İncelemesi

ZTE Tempo İncelemesi

Üst sınıf akıllı telefonlar satışa sunulmaya devam ederken giriş seviyesi modellerden bir yandan akıllı telefon piyasasına giriş yapmaya devam ediyor. Tabiki giriş seviyesi modellerde eskiye göre daha detaylı özellikler sunuyor. ZTE Tempo’da giriş seviyesi bir akıllı telefon bakalım bize neler sunuyor.

Cihaz Android işletim sistemini kullanıyor, sadece siyah rengi bulunan ZTE Tempo’nun 136 gram gibi oldukça hafif bir ağırlığı var. 4.5 inç ekran boyutuyla gelen cihaz 480 x 854 piksel ekran çözünürlüğüne sahip ve 218 ppi piksel yoğunluğu bulunuyor. Giriş seviyesi bir model için normal özellikler olsa da en azından ekran özellikleri biraz daha üstün olabilirdi diye düşünüyoruz. Cihazın ekranı ayrıca IPS LCD ekran teknolojisine sahip ayriyetten ışık ve yakınlık sensörü gibi özellikleri bulunuyor.

ZTE Tempo’nun 5 MP arka kamerası yer alıyor, 2 MP’de ön tarafında kamera yer alıyor. Cihazın kamerasının sadece dijital zoom ve coğrafi etiketleme gibi yazılımsal özellikleri bulunuyor. Telefonun kamerası ile video paylaşımı ve görüntülü arama yapılabiliyor. Kamerayı da yorumlayacak olursak yine pek yüz güldüren özelliklere sahip değil ancak giriş seviye bir model için daha iyisi biraz zor gibi.

Qualcomm Snapdragon 210 sistem yongası kullanan ZTE Tempo 4 çekirdekli ARM Cortex A7 ana işlemciye sahip. Adreno 304 grafik işlemcisi ise oyun tutkunları için yeterli düzeyde değil zaten giriş seviyesi bir modelde oyun planı yapmak doğru olmaz. Donanımsal olarak cihazın ayrıca 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanı gibi farklı özellikleri bulunuyor. Depolama alanı microSD kart desteğiyle 32 GB depolama alanına ulaşılabiliyor. 2200 mAh bataryası bulunan cihazın 4.5 G bağlantısı bulunuyor ancak çift sim kart desteği ve NFC bağlantısının bulunmadığını ekleyelim.

Cihazı kişisel kullanım için ilk cihaz olarak tercih etmek çok doğru olmaz çünkü giriş seviyesi modeller bile artık daha yüksek özelliklere sahip ancak ZTE Tempo onlardan biri olamamış gibi gözüküyor. Fiyatı itibariyle kurumsal firmaların şirket için haberleşmede kullandıkları cihazlar ile değişiminde mantıklı olabilir mail ve diğer ofis teknolojileri bu cihaz ile rahatlıkla sağlanabilir.

Cihazın tek artısı hafif olması diğer özellikleri oldukça vasat RAM, piksel yoğunluğu ve kamera özellikleri biraz daha üstün olabilirdi. Ancak fiyatına göre tercih tamamen size kalmış.

Yorum yapın