Yeni Çıkan 1000 TL Altı Akıllı Telefonlar Ve Özellikleri

Akıllı telefonlarda sistem özelliklerine verilen önem kadar akıllı telefonların fiyatına da önem veriliyor. Aslında ülkemizde akıllı telefon tercihlerine bakıldığında daha çok fiyat performans odaklı olan akıllı telefon modellerinin öne çıktığını görüyoruz. Haliyle yeni çıkan akıllı telefon modellerinde de ilk olarak fiyat performans odaklı akıllı telefonlar öne çıkıyor. Bu modeller arasında en çok öne çıkan seriler hangileri? Yeni Çıkan 1000 TL Altı Akıllı Telefonlar için tercih edilebilecek seriler neler? Daha detaylı olarak bakalım.

Alcatel Shine Lite

Henüz çok yeni çıkış yapan akıllı telefonlardan biri olan Alcatel Shine Lite akıllı telefonu hem özellikleri ile hem de fiyatı ile dikkat çekiyor. Yeni Çıkan 1000 TL Altı Akıllı Telefonlar listemizde de ilk sırada yer alan telefonun özelliklerinden biraz bahsedelim.

Teknik Ve Ekran Özellikleri: ilk olarak telefonun teknik sisteminden biraz bahsedelim. Fiyat performans ürünü olmasıyla beraber serinin içerisinde yer alan işlemci modeli de MediaTek olarak karşımıza çıkıyor. MediaTek MT6737 serisi işlemcilere sahip olan yeni seri akıllı telefonların 4 çekirdekli işlemcilerinin maksimum olarak sunabildiği hız ise 1.3 GHz seviyesinde.

ARMv8 serisi mimariye sahip olan akıllı telefonun grafik biriminde ise Mali-T720 MP2 grafik işlemcileri kullanıcıları karşılıyor. Beraberinde 2 GB Ram bellek ile gelen akıllı telefonun ekran kısmına geçiş yapalım. Ekran bölümünden çok bir beklentiniz olmasın. Akıllı telefonlarda çok sık kullanılan 5.0 inç ekran boyutu ile gelen serinin ekran çözünürlük değeri ise 720p. 294 PPI değerine sahip olan modelde IPS LCD ekran teknolojide artı sağlayan bir başka nokta.

Tasarım ve Boyutları: Oldukça sade bir tasarıma sahip olan telefonun arka kısmında köşe bölümüne yerleştirilmiş olan bir arka kamera görüyoruz. Ön kısımda ise herhangi bir fiziksel tuş bulunmuyor. En büyük tasarım artısı ise arka kısmında cam çerçevenin ise metal olması. Telefona ayrı bir şıklık katan detayın yanı sıra telefonun renk seçenekleri ise beyaz, siyah ve pembe.

Boyutları: 141.5 mm X 71.2 mm X 7.45 mm 156 gram ağırlık.

Kamera ve İşletim Sistemi: 13 MP arka kameranın bulunduğu modelde ön kamera kısmında ise 5 MP tercihi yapılmış. Kameraların çözünürlük değeri de yine ekranlarla aynı ve 720p seviyesinde. İşletim sistemi olarak 2017 yılında çıkış yapan bir akıllı telefon olsa da Android 6.0 işletim sistemi ile beraber geliyor. Sonrada güncelleme alıp almayacağı ise belli değil.

Fiyatı: 789.00 TL

Alcatel Shine Lite

Casper VIA E2

Casper’ın en çok konuşulan serilerinden biri olan VIA E2 akıllı telefonları yine Yeni Çıkan 1000 TL Altı Akıllı Telefonlar listesinde yer alan modellerden bir tanesi. Telefonun genel olarak sistem ve ekran özellikleri ise orta sınıf fiyat performans odaklı.

Teknik ve Ekran Özellikleri: Ekran kısmında 5.5 inç boyutunu kullanan akıllı telefonun ekran çözünürlüğü artık fiyat performans ürünlerinin standart ekran çözünürlük değeri olan 720p değerinde. IPS LCD panele sahip olması yansımasız ekran teknolojisini beraberinde getiren akıllı telefonun 267 PPi piksel yoğunluğunu da unutmayalım. Teknik özellikler kısmında yine MediaTek işlemcilerini görüyoruz. MediaTek MT6737 serisi işlemcilerle beraber 1.3 GHz hıza çıkılabiliyor. Bellek miktarında ise Casper VIA E2 serisinde biraz daha yüksek bir aralık 3 GB miktarını görmekteyiz.

Tasarım ve Boyutları: ön kısımda fiziksel bir tuşun yer aldığı akıllı telefonun arka kısmında ise ortalanmış arka kamera dışında çok fazla bir detay yok. Kasa malzemesinin metal olması ise telefonun benzerlerine göre sağlam ama biraz kalın olmasına neden olmuş.

Boyutları: 153.4 mm X 77 mm X 10.5 mm ve 195 gram ağırlık

İşletim Sistemi ve Kamera: Arka kısımda ilk modelimizde olduğu gibi 13 MP kameraya yer veren telefon ön kısımda ise 5 MP değeri ile dikkat çekiyor. Telefonun çekim çözünürlük değeri ise Full HD. Son olarak bu serinin de yine Android 6.0 ile geldiğini ve güncelleme almasının beklenmediğini ekleyelim.

Fiyatı: 999.00 TL

Casper Via E2

Vestel Venus 5000

Çok kısa bir süre önce piyasaya çıkan yeni Vestel yerli üretim akıllı telefon olan Venus 5000 modeli Yeni Çıkan 1000 TL Altı Akıllı Telefonlar içerisinde fiyatı ile öne çıkan modellerden bir tanesi.

Teknik ve Ekran Özellikleri: Snapdragon işlemcilerin ilk serilerinden yani giriş serilerinden biri olan Snapdragon 212 işlemci modelleri ile beraber gelen akıllı telefonun hız değeri ise ilk iki modelde farklı değil. Yine seride 1.3 GHz hız değerini görebiliyoruz. Bunun dışında 4 çekirdekli bir işlemci modeli olan Snapdragon serisine ek olarak 2 GB RAM bellek miktarının da geldiğini belirtelim. Ekran kısmında ise 5.0 inç ile gelen modelin 720p çözünürlük değeri olması ve IPS LCD panelinin dışında Turkcell arayüz kullanması gibi detayları da var.

Tasarım ve Boyutları: birçok renk seçeneği bulunan telefonun tek renk renk düzenine sahip bir tasarımı var. Arka kısmında mini bir arka kameraya yer verilen modelde ön kısımda ise sanal tuşlar dışında bir ayrıntı görmüyoruz.

Boyutları: 142 mm X 71.2 mm X 8.5 mm 150 gram ağırlığında.

1300 TL altı en yeni akıllı telefonlar

Samsung Galaxy J2 Prime

Çok yeni sayılmasa da donanım özellikleri ile dikkat çeken modelin Samsung markası altında gelmesi de epey tercih edilmesini sağlıyor.

Teknik ve Ekran Özellikleri: 5 inç ekran boyutuna sahip olan akıllı telefon biraz farklı bir çözünürlük değerine sahip. 540X960 değerinde çözünürlüklü olan ekranların PLS TFT teknolojisinde olduğunu da ekleyelim. Piksel yoğunluğunda yine 200 seviyesinin üzerine çıkan modellerden olan akıllı telefonun ekran kısmında sunduğu piksel yoğunluğu ise 220 PPi.

Teknik özellikler bölümünde de aslında Samsung işlemcilerinin kullanılması beklense de giriş seviyesi modellerden olan telefonda MediaTek işlemcileri yer alıyor. MediaTek MT6737T serisi işlemcilere sahip olan akıllı telefonun hızı ise 1.4 GHz. Bu işlemci değerinde sunulan RAM miktarı sadece 1.5 GB. Bunun dışında depolama alanının da 8 GB ile sınırlı olması modelin giriş seviyesinde kaldığının bir kanıtı.

Tasarım ve Boyutları: Alışılagelmiş Samsung akıllı telefonlarının tasarımlarını birebir yansıtan seride altın siyah ve beyaz renk seçenekleri dikkat çekiyor.

Boyutları: 144.8 mm X 72.1 mm X 8.9 mm 160 gram ağırlığında

Kamera ve İşletim Sistemi: Öncelikle işletim sisteminin Android 6.0.1 olduğunu ve güncelleme almayacağını belirtelim. Kamera kısmında ise 8 MP arka kamera ve 5 MP ön kameraya yer veriliyor. Kameranın çözünürlük değeri ise 720p değerinde.

Fiyatı: 715.00 TL Yeni Çıkan 1000 TL Altı Akıllı Telefonlar arasında fiyatı ile dikkat çeken modellerden bir diğer bu seri.

Samsung Galaxy J2 Prime

Huawei GT3

Geçelim geçen senenin sonlarına doğru çıkmış olan GT3 modeline. Huawei’nin fiyat performans odaklı olan serilerinden biri olan modelin özellikleri de yine beğeni toplayacak cinsten.

Teknik ve Ekran Özellikleri: Teknik özellikler kısmında bu modelde biraz daha iyi bir işlemci serisi görüyoruz. İşlemci kısmında Kirin 650 serisi işlemcilere yer veriliyor. Toplamda 2 GHz hız değerine çıkabilen işlemcilerin çekirdek sayısı ise 8. Ekstra yarımcı işlemci serisine de yer verilen modelde bellek miktarı ise sadece 2 GB.

Depolama alanında da 16 GB giriş seviyesi seçeneği mevcut. Hemen ekran özellikleri kısmına geçecek olursak ekran kısmında ise 5.2 inç seçimi yapılmış. Orta sınıf akıllı telefonlarda yaygın kullanılan ekran boyutunun yanı sıra çözünürlük değeri ise Full HD. Bu sayede 424 PPi değerinde piksel yoğunluğuna kadar çıkış yapabilen akıllı telefonun ekran teknolojisi ise IPS LCD. Arayüz kısmında da ekranlarda yine Huawei kendi arayüzünü kullanıyor.

Tasarım ve Boyutları: Aslında alışılagelmiş tasarıma sahip olan Yeni Çıkan 1000 TL Altı Akıllı Telefonlar arasında bu serinin de çok fazla fark yaratmadığını eklemek gerek. Yine benzer tasarımlara sahip olan akıllı telefon modelinin gövde malzemesinin metal olması ise başka bir artı noktası. Ü

Boyutları: 147.1 mm X 73.8 mm X 8.3 mm ağırlığı ise 156 gram değerinde.

Kamera ve İşletim Sistemi: Kamera kısmında arka bölümde 13 MP tercihi bulunan serinin ön kısmında ise 8 MP tercihine yer veriliyor. Kamera konusunda diğer akıllı telefon modellerine göre bu serinin birçok mod ve ekstra birçok teknolojisi de var. Hem arka kamera bölümünde hem de ön kamera bölümünde ise Full HD çekim yapabilme özelliği mevcut.

Fiyatı: 919.00 TL

Huawei GT3

Asus Zenfone Go

Yeni Çıkan 1000 TL Altı Akıllı Telefonlar arasında bulunan son akıllı telefonumuza geldik. Özellikleri ile yine fiyat performans odaklı olan akıllı telefonun özellikleri ve tasarımından bahsedelim.

Teknik ve Ekran Özellikleri: Snapdragon 410 serisi orta segmentin iyi işlemcilerine sahip olan akıllı telefonun hız değeri ise 1.2 GHz. Adreno 306 serisi grafik işlemcileri ile beraber gelen akıllı telefonun RAM bellek miktarı ise 2 GB olarak açıklanmış durumda. RAM teknolojisinde LPDDR3 teknolojisini kullanan akıllı telefonların giriş seviyesi depolama birimi ise 16 GB olarak karşımıza çıkıyor.

Ekran kısmında ise 5 inç ekran boyutu sunuluyor. 5 inç ekran boyutu ile beraber 720p ekran çözünürlüklü olan modelin 294 PPi değerinde piksel yoğunluğu ve IPS LCD ekran teknolojisi de bulunuyor. Bu özelliklerle beraber standart modellerden biri olsa da aslında fiyat performans alanında ideal telefonlardan biri karşımıza çıkıyor.

Tasarım ve Boyutları: Zenfone serisi akıllı telefonların benzer tasarımına sahip olan akıllı telefonun kırmızı, mavi ve beyaz gibi renk seçenekleri yer alıyor. Genel olarak tasarım konusunda beğen toplayan serinin ağırlığı ise 150 gram. Fakat telefonun diğer serilere göre biraz daha kalın bir akıllı telefon olduğunu da söylemek gerekiyor. Gövde malzemesi ise plastik.

Boyutları: 143.7 mm X 70.85 mm X 11.25 mm ağırlık miktarı 150 gram.

Kamera ve İşletim Sistemi: Artık standart olarak gösterilen orta sınıf kamera teknolojileri bu seride de yer alıyor. Kamera kısmında 13 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera seçimi var. Kamera çözünürlüğü ise Full HD. İşletim sistemi konusunda ise akıllı telefonda Android 6.0 serisi işletim sistemi geliyor. Yeni Çıkan 1000 TL Altı Akıllı Telefonlar içerisinde kamera özellikleri en iyi olan serilerden bir tanesi bu seri.

Fiyatı: 698.00 TL

Asus Zenfone Go

Yorum yapın