Wordpress Hosting İle 3 Adımda Hayallerinizi Gerçekleştirin!

Hiç yazılım ve kod bilgisi olmayan birinin bile tek başına kolaylıkla bir blog veya web sitesi kurabilmesine imkan sağlayan Wordpress, en popüler içerik yönetim tertibatıdır. Dünyada %33- 36’lık kesim Wordpress ile blog ya da web sitelerini oluşturmaktadır. Bu sitelerin arasında New York Times, Microsoft ve Walt Disney Company gibi global şirketlerin yanı sıra çeşitli blog, forum ve global şirketlerin kişisel ya da kurumsal web siteleri de bulunmaktadır. Wordpress’in bu kadar çok kullanımının ardından akla Wordpress için hangi hosting kullanılacağı gelmektedir. Wordpress için, Wordpress hosting kullanılmaktadır. Wordpress hosting’in sık kullanılmasının ve bu denli sevilmesinin nedeni pratik kullanımının yanı sıra pek çok tema ve eklenti sunmasıdır. Bu tema ve eklentiler; şık, güçlü ve fonksiyonel bir web sitesi kurabilmeye olanak tanır.

wordpress1

Neden Wordpress Hosting?

Wordpress hostingin ne farkı var diye düşünüyorsanız; Wordpress siteleri güçlü bir hosting ile desteklenmez. Sitede fonksiyonel sorun çıkmaması için iyi bir optimize işlemi gerekir. Karşılaşılabilecek fonksiyonel sorunlar arasında; sayfa yüklenmesinin uzun sürmesi, bazı ögelerin düzgün veya tam yüklenmemesi ve sitenin her türlü erişime açık hale gelmesi sayılabilir. Bunlar da, web sitemizden müşteri, blog sitemizden ise, okuyucu kaybetmemize neden olur.

Wordpress Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Wordpress hosting hizmetinin; uptime oranı, hız, güncelleme ve güvenlik gibi özellikleri ile fark yaratmanızı sağlaması gerekir. Hosting paketinizi bu şartları taşımasına göre değerlendirmeniz, kolay bir şekilde karar vermenizi sağlayacaktır.

Sitenizin; kişisel blog veya web sitesi fark etmeksizin 1 CPU ile 1 GB disk ve RAM’e ihtiyacı vardır. Yoğun içerikli büyük siteler için verimliliğinin düşmemesi adına, bu değerler artmalıdır. Kaliteli bir Wordpress hosting ile; blog ya da web sitenizi en iyi şekilde hızlandırabilirsiniz.

Wordpress, PHP diline sahip bir yazılım olduğundan dolayı Linux işletim sistemleri ile diğerlerine oranla çok daha uyumlu çalışır. Bu noktada hostingin MySQL ve PHP desteği sunmasına da dikkat etmek gerekir.

Performans bakımından paylaşımlı hosting planlarındansa; kaliteli bir Wordpress hosting hizmeti almanız avantajlı olmanızı sağlayacaktır.

Kullanımının çok olmasından dolayı en çok saldırının da Wordpress sitelere yapılması dezavantaj olarak görülse de gerekli güvenlik önlemleri sunulan bir hosting ile güvende kalabilirsiniz.

Sitenizin depolandığı sunucunun; bakımı, güncellenmesi ya da arızalanması, sitenizin erişilebilirliğini kesintiye uğratabilir. Sitenizin erişilebilir olduğu süreleri yüzdeli bir şekilde ifade eden uptime oranının bir hosting planını içerisinde kesinlikle olması gerekir.

Herhangi bir eklenti ya da temanın sürekli güncel kalması için hostingin güncellemeleri düzenli ve otomatik olarak yüklemesi gerekir.

Alacağınız hostingin Wordpress’te yer alan tüm tema ve eklentileri desteklemesi önemlidir.

Hostingin değişen ihtiyaçlarınıza da yanıt verebiliyor olması gerekir. Bu nedenle; ek CPU, antispam, statik IP, SSL sertifikası gibi özellikleri istediğiniz zaman dahil edebileceğiniz bir hosting paketi seçmelisiniz.

Yönergelerle ve bazı ipuçlarıyla Wordpress hosting nasıl kurulur, eklenti nasıl eklenir gibi konularda sizi bilgilendirmesi yanlış işlem yapmanızı engelleyecektir.

Sunucunuzda veya sitenizi yönetmekte bir sorun yaşadığınızda size destek verecek deneyimli bir hosting hizmeti almanız olası bir sorununuzun kısa sürede çözümlemesini sağlayacaktır.

Wordpress Hosting Nasıl Alınır?

Bog veya siteniz için öncelikle domain ve hosting almanız gerekir. Domain (alan adı) ve hosting (barınma) hizmetini tek bir hosting sağlayıcısından temin edebilirsiniz. Güzel Hosting üzerinden 3 adımda Wordpress uyumlu olan hosting paketlerinden birine sahip olabilirsiniz.

Güzel Hosting üzerinde yer alan en uygun hosting fiyatları ve hosting paketlerinden size en uygun olanı seçip ‘satın al’ı tıklayarak sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Bu aşamada domain seçip satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Son aşamada ise; Wordpress kurulumunu tamamlayıp sitenizi oluşturabilirsiniz.

En iyi hosting deneyimini yaşamak için siz de Güzel Hosting’i tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın