WhatsApp ; 2 Yeni Özellik

Sadece birkaç hafta önce anlık ileti uygulaması WhatsApp’ın “Hepsinden Sil” olarak bilinen yeni bir özelliği olduğunu gördük. Son zamanlarda, WABetaInfo tarafından hazırlanan raporlar iki yeni özelliği aydınlatıyor.

Anlık Mesajlaşma uygulaması hakkında konuşursak, WhatsApp öncelikli duruyor. Birçok kişinin WhatsApp’u benimsemesinin nedeni, uygulamanın kullanıcıların eğilim ve talepleriyle sürekli olarak güncellendiğidir.

Sadece birkaç hafta önce, anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın, “Herkese Sil” olarak bilinen yeni bir özelliği yayınladı; bu özellik, gönderilen mesajları 7 dakika içinde silmenize izin veriyor.

7 Dakika içerisinde gönderdiğiniz mesajı silme

WhatsApp’ta gönderilen yanlış mesaj nasıl silinir?

WhatsApp’ta yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajı karşı tarafın okuması yada okumaması herhangi bir problem yaratmayacakken, 7 dakika içerisinde tüm yanlış gönderilen mesajları silebileceksiniz. Eğer bu mesaj henüz çift mavi tık olmamış yani okunmamış ise karşı taraf görmeden sildiğiniz de mesaj iki tarafta da görüntülenemeyecek ancak ”bu mesaj silindi” ibaresi yer alacaktır.

iOS işletim sistemli cihazlarda bu işlemi gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken yanlış yada bilerek gönderdiğiniz sonra vazgeçtiğiniz bu mesajın üzerine uzun süre basılı tutarak mesajı Hepsinden Sil seçeneğine tıklamak olacak.

Yeni 2 Özellik ise ;

1# Sesli aramalar’da videolu aramaya geçiş ve/veya Videolu aramalarda Sesli aramaya geçiş yapma

Son zamanlarda, WABetaInfo tarafından hazırlanan raporlar iki yeni özelliği işaret ediyor. Birinci özellik, kullanıcıların video aramaları ile sesli arama arasında geçiş yapmasına izin vermesi veya tersi durumda, geçerli aramayı bitirmeden sorunsuz bir şekilde geçiş sağlaması. özellik ilk olarak Temmuz 2017’de görüldü.

2# Sesli Mesaj Gönderirken Düğmeye Basılı Tutmak Gerekmiyor.

İkinci özellik ise ;  kayıt düğmesine basılı tutmadan sesli mesajları göndermenzie olanak sağlamasıdır. Bir sesli mesaj kaydederken ellerinizi serbest tutabilmenizi sağlar. WhatsApp for Android betalarında her iki özellik de görüldü ve test edildi.

Yukarıdaki iki özelliğin lansman tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Yorum yapın