Telefonda (Android) Youtube’yi Arka planda Çalıştırmak !

Merhaba değerli okurlar, bu yazımızda android telefonlarımızda youtube’yi arka planda nasıl çalıştıracağımızı anlatacağız.

Telefonumuzda youtube’yi açıp müzik dinlerken başka bir işlem yapmıyoruz yani youtube penceresini arka plana çektiğimizde veya başka bir uygulama açtığımızda müzik dinleyemiyoruz.

Örnek vermek gerekirse ; yürüyüş yaparken , koşu yaparken veya spor yaparken yada telefonda herhangi bir işlem yaparken youtube’den müzik veya ses dinlemek isteyebilirsiniz.

Anlatacağımız yöntem ile ek bir programa ve/veya  uygulamaya ihtiyaç duymadan youtubeyi arka planda çalıştırabileceksiniz.

Yapmanız gereken ; youtube uygulması yerine “Chrome” internet tarayıcısını kullanmanız.

Chrome ile youtube.com adresine giriş yapın ardından sağ üstteki ayarlar sekmesinden (3 Nokta – Alt alta) dokunun (resim 1 ‘deki gibi)

Daha sonra açılan Menüden “Masaüstü Sitesi İste” seçeneğini seçiyoruz. (Resim 2’deki gibi)

Şimdi istediğimiz bir videoyu seçip oynatıyoruz ve artık Home tuşunu kullanarak sayfayı arka plana atabilirsiniz ardından üstten aşağı doğru sürekleyip “Resim 3′deki” gibi PLAY butonuna tıklıyoruz ve videomuz yada müziğimiz arka planda çalmaya devam ediyor artık, isterseniz ekranı kilitleyebilirsiniz video arka planda oynamaya devam edecektir.

youtube

YOUTUBE 2

youtube 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yapın